Winylowa edycja płyty “10 lat samotności” z bonusem, jakiego dotąd nie było na żadnej płycie Budki Suflera

Fot. kadr z teledysku Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak - 10 lat samotności

OBSERWUJ NAS:

Ruszyła przedsprzedaż limitowanej winylowej edycji albumu Budki Suflera “10 lat samotności” z wyjątkowym, niepublikowanym dotąd bonus trackiem!

Nowy album Budki Suflera “10 lat samotności” doczekał się winylowej edycji. Na płycie znajduje się zupełnie wyjątkowy i niespotykany dotąd bonus track od zespołu zatytułowany “Romek”, który jest swoistym zapisem narodzin piosenki. Premiera winyla 29 stycznia.

„Na końcu strony B winylowej edycji naszej płyty „10 lat samotności” umieściliśmy coś, czego nigdy nie było, ani na tej, ani na żadnej innej płycie Budki Suflera, a przez ostatnie pól wieku ukazało się ich sporo. Osobiście nie przypominam sobie w ogóle czegoś takiego na jakimkolwiek krążku. To co przez półtorej minuty słyszymy, to najprawdziwsze narodziny piosenki, początek drogi tworzenia, inspiracja dla zespołu i autora tekstu w pragnieniu doganiania ideału. Króciutkie dźwiękowe malowidło pokazuje, co jest na początku i jak daleko jest do końca. Takich „rybek” muzycznych jest tyle ile nagraliśmy piosenek, a nawet więcej, chociaż ta jedna spełnia dzisiaj znaczenie szczególne. Słuchając tych dźwięków trudno nam bronić się przed emocjami. Romek pisał piękne piosenki, a ich narodziny zawsze właśnie tak wyglądały. Nie inaczej. I cóż więcej można powiedzieć… „10 lat samotności” to płyta, jaka muzykom może przytrafić się tylko raz. Te kilka, jakże różnych piosenek, to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość i rozgoryczenie. Każdy dał to, co ma najlepszego, talent, entuzjazm, szaleństwo, serce, wyobraźnię… Powstała scena muzyczna, jakiej nie planowaliśmy, ale przez to, być może niezwykła” – Budka Suflera.

W listopadzie odbyła się premiera singla oraz teledysku „10 lat samotności” z tekstem napisanym przez Zbigniewa Hołdysa. Film zrealizowali Jan i Oliwia Marciniak, a muzykę stworzył Romuald Lipko.

Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak – 10 lat samotności:

Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak – 10 lat samotności
ZOBACZ:  Ill Bill & Sunday – Warlord. Pierwszy teledysk promujący "Pulp Phixion"
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x