Przejdź do treści

Wiktor Waligóra w poruszającym singlu „Ikar”!

Wiktor Waligóra Ikar
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Wiktor Waligóra jest odkryciem tegorocznego Męskiego Grania. Jak wysoko odleci w swoim solowym projekcie?

Wiktor Waligóra to młody wokalista z Krakowa, który zwrócił na siebie uwagę coverami piosenek publikowanymi na YouTube. Na tyle, że gościnnie na jego kanale zaśpiewali Natalia Przybysz i Dawid Tyszkowski. W 2023 roku wydał swój pierwszy singel – piosenkę „Przypomnieć nas” – która otworzyła nowy rozdział w jego muzycznej przygodzie.

Muzyka jest mu bliska od dziecka. Poza świetnym wokalem, artysta gra też na gitarze i jest wprawionym pianistą. Nie jest to jednak jego jedyna pasja – od lat gra również w piłkę nożną, co zaowocowało rocznym wyjazdem do Stanów do amerykańskiej klasy sportowej. Wyjazd w młodym wieku spowodował, że bardzo szybko dojrzał i rozwinął swój mocny, zawzięty charakter.

Teraz Wiktor jest uczniem klasy maturalnej krakowskiego liceum. Łączy naukę ze światem muzyki – tworzeniem własnych utworów, koncertowaniem i pracą nad singlami w ramach wydawnictw znanych polskich artystów. I robi to z powodzeniem, dzięki czemu dostrzegły go czołowe festiwale.

Jest odkryciem tegorocznego Męskiego Grania, gdzie pojawił się zarówno w ramach projektu Wodecki Twist, jak i z orkiestrą Miuosha. Nagranie z jego występu obejrzano na kanale festiwalu już ponad milion razy!

Wiktor wystąpił w tym roku również na Great September, gdzie zachwycił publiczność swoim solowym materiałem. Media pisały o jego koncercie:

„Jeśli miałbym założyć się o duże pieniądze, który z uczestników tegorocznego Great September narobi za chwilę zamieszania, postawiłbym na tego młodzieńca z Krakowa. Co za głos! Po wejściu do klubu, w którym trwał już koncert Wiktora, szczęka opadła mi na kilka ładnych minut” – Jędrzej Słodkowski, Wyborcza.pl.

„Ikar” stanowi pełnoprawny start pierwszego projektu wydawniczego Wiktora. Poruszający utwór został napisany przez samego artystę, który mimo młodego wieku tworzy muzykę bardzo dojrzałą i emocjonalną. Całość dopełnia mocny głos Waligóry, który zachwyca zarówno na żywo, jak i w wersjach studyjnych. Choć to dopiero początek jego kariery, z pewnością już niedługo usłyszy o nim cała Polska.

Premierze towarzyszy teledysk w postaci rysowanej odręcznie animacji poklatkowej autorstwa Pawła Franika. Minimalistyczny obrazek podkreśla melancholijny nastrój i wrażliwość utworu – ukaże się o 12:00 na kanale Wiktora.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx