Przejdź do treści

Wielkie wyścigowe święto koni czystej krwi arabskiej w najbliższą niedzielę!

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dzień arabski: międzynarodowe święto koni czystej krwi arabskiej już w nadchodzącą niedzielę. 64 zgłoszone konie do 9 gonitw, w tym Al Khalediah Poland Cup (Listed), Nagroda Emaela – Wathba StallionsCup i ta najważniejsza: Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy (G3).

Weekendowe emocje na Służewcu rozpoczną się w sobotę (osiem wyścigów). Najważniejszymi punktami dnia będą dwie gonitwy dla folblutów. Bieg o Nagrodę Skarba zawsze jest bardzo interesujący, ponieważ gromadzi na starcie dwuletnie konie, które już w pierwszych sprawdzianach wyróżniły się talentem wyścigowym. Ta gonitwa z pewnością wyłoni nam przyszłe gwiazdy rocznika. W zeszłym roku triumfowała w niej niesamowita Inter Royal Lady. Niewykluczone, że ponownie triumfować będzie klacz: w pięciokonnej stawce są aż cztery! Jednak rola faworyta przypadnie podopiecznemu Macieja Jodłowskiego, jedynemu ogierowi – Power Barbarian. Start o godzinie 15:00.

W zeszłych latach nie było wyraźnych liderów gonitw do mili. Sezon 2020 ma na tych dystansach dwóch bohaterów: Emiliano Zapatę i Umberto Caro. Ta dwójka rywalizowała w tym roku już trzykrotnie i dzieląć między siebie trofea. Bilans przed sobotnim pojedynkiem wynosi 2:1 na korzyść starszego Umberto Caro. A może będziemy świadkami niespodzianki, które tak bardzo uwielbiają fani wyścigów konnych? Waleczny Windsor Beach i triumfator tej gonitwy sprzed roku – Medrock, zdecydowanie są w stanie taką sprawić. Rozpoczęcie gonitwy w sobotę o 16:30.

Służewieckie Święto Koni Arabskich

Tradycyjnie, najważniejszą datą dla czołowych koni arabskich w służewieckim kalendarzu, będzie Dzień Arabski. Niedzielny mityng to 9 gonitw dla koni czystej krwi, w tym aż sześć imiennych. Pierwszy bieg rozpocznie się o 14:30, a już pół godziny później z maszyny startowej konie ruszą w wyścigu o Nagrodę Białki. Najwyżej dotowana gonitwa dedykowana koniom trzyletnim, zarówno polskiej, jak i zagranicznej hodowli, zgromadziła na starcie piątkę koni. Faworytami publiczności będą: Mayar Al Khalediah, brat wybitnego Fazzy Al Khalediah oraz duet trener Cornelii Fraisl: Samonlau 'OA’ i Sjabahar 'OA’. Cała trójka spotkała się na początku sierpnia w Nagrodzie Europejczyka, gdzie niespodziewanej porażki doznał Mayar Al Khalediah. Czy tym razem zrewanżuje się rywalom?

Pół godziny później rozegrana zostanie kolejna edycja Al Kalediah Poland Cup. Od kiedy została podniesiona do rangi Listed, jest tak naprawdę jedyną tak wysoko dotowaną gonitwą dla najlepszych arabów na dystansie poniżej 2000 metrów. W tym roku faworytami gonitwy będą: rozkręcający się z każdym startem rosyjski derbista Seiful Muliuk oraz ścigająca się w tym sezonie z czołówką arabów na niekorzystnych dla siebie dystansach, powyżej 2000 metrów, Anood Al Khalediah. Do rywalizacji z końmi zagranicznymi stanie reprezentant rodzimej hodowli, drugi w Derby, Hamal.

Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy rozgrywana jest od 1985 roku. Dotowana na niemal 150 000 zł, organizowana w ramach HH Sheikh Mansoor Bin Zayed Al Nahyan Global Aarabian Horse Flat Racing Festival jest gonitwą regularnie przyciągającą konie z zagranicy. W tym roku o zwycięstwo z naszymi arabami powalczą dwa konie ze Skandynawii: Ayman i Afja’an. Pierwszy z nich w ub. roku, na „swojej ziemi” pokonał Salama Al Khalediah, co wystawia mu wysoką notę. Tym razem jednak, to im przyjdzie rywalizować na nieznanym terenie. Jednak z faworytów publiczności będzie z pewnością znakomity Shadwan Al Khalediah, do którego siodła powraca Szczepan Mazur. Dla wspomnianej trójki problematyczny może być dystans, w czym swoich szans będą upatrywać przede wszystkim: derbiści Dragon i Wielki Dakris oraz janowski weteran Bandolero.

Wydarzenie będzie transmitowane online przez Telewizję Służewiec iTV:
youtube.com/torsluzewiec1939/live

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx