„Wielka ucieczka” – zobacz polski plakat filmu!

Wielka ucieczka premiera
Wielka ucieczka film 2022

„Wielka ucieczka” to emocjonujący i wzruszający film inspirowany jedną z najwspanialszych książek familijnych brytyjskiej literatury autorstwa Edith Nesbit. Zobacz jak wygląda polski plakat filmu!

W filmie „Wielka ucieczka” w doborowej obsadzie aktorskiej znaleźli się: dwukrotnie nominowany do Oscara Tom Courtenay („Złoty kompas”) oraz nagrodzona BAFTA i Emmy – Jenny Agutter („Avengers”), a także gwiazdy hitów: „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” (Beau Gadsdon), „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” (Hugh Quarshie) i „Gra o tron” (John Bradley). Autorem muzyki jest Martin Phipps. Jest to kompozytor mający na koncie współpracę przy takich produkcjach jak „Czarne lustro” i „Peaky Blinders”. Miał on siedem nominacji do nagród Emmy, w tym za pracę przy serialu „The Crown”.

„Till”: czy Abel Korzeniowski będzie nominowany do Oscara?

Jest rok 1944. Trójka rodzeństwa zostaje wysłana do oddalonej od zagrożeń małej miejscowości na prowincji Anglii. Na peronie stacji kolejowej czeka już na nich zaprzyjaźniona rodzina. Z pomocą życzliwych ludzi, dzieci już wkrótce przyzwyczajają się do życia z dala od zgiełku niebezpiecznego miasta. Pewnego dnia, podczas zabawy w chowanego, dzieci spotykają ukrywającego się na stacji kolejowej młodego żołnierza. Ten mówi im, że ma do wykonania ściśle tajną misję. Na tropie nieznajomego jest Żandarmeria Wojskowa, która próbuje go schwytać za wszelką cenę. Tak oto rozpoczyna się niezwykła i ekscytująca przygoda. Jednak trójka rodzeństwa to za mało, więc do akcji ratowania żołnierza przyłączają się również dzieci z całej okolicy. Młodzi bohaterowie muszą zrobić wszystko co w ich mocy, aby pomóc mu wsiąść do pociągu, który odwiezie go w bezpieczne miejsce.

Wielka ucieczka plakat
Polski plakat filmu „Wielka ucieczka”
ZOBACZ:  Wielkie otwarcie kina KinoGram. Katarzyna Warnke i Agnieszka Holland wśród gości

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx