Widawska, Piróg, Kisio, Zawodnik na inauguracji 9. edycji kampanii Dotykam=Wygrywam

Daria Widawska, Karolina Bielawska i Michał Piróg / fot. mat. prasowy

1 października ruszyła 9 edycja kampanii Dotykam=Wygrywam 2020. W wydarzeniu zorganizowanym w gościnnych progach Hotelu Double Tree by Hilton wzięli udział ambasadorzy kampanii m.in. Daria Widawska, Aleksandra Kisio, Kinga Zawodnik, Michał Piróg, Anna Jaworska (mummeme.pl), Karolina Cwalina-Stępniak i Karolina Bielawska (Miss Polonia 2019).

Głównym celem kampanii Dotykam=Wygrywam jest profilaktyka raka piersi. Tegorocznym przesłaniem 9 już edycji „Biustopozytywność – jako sposób na zdrowie piersi”.- Dbanie o siebie zaczyna się od pozytywnej relacji ze swoim ciałem – mówi Izabela Sakutova, inicjatorka kampanii. A Polki wciąż nie postrzegają swoich piersi jako ważnej części swojego ciała i nie umieją o nie dbać – jak wskazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez Fundację Wsparcie na Starcie wśród ponad 3000 kobiet.

Co polskie nastolatki wiedzą o zdrowiu piersi?

W ankiecie zrealizowanej przez fundację Wsparcie na Starcie, aż 78% dziewcząt stwierdziło, że ich Mamy nie rozmawiały z nimi nigdy na temat zdrowia piersi. Blisko 50% dziewcząt, które wzięły udział w badaniu, nie akceptuje swoich piersi i uważa, że ich piersi są albo za małe, albo za duże. A 40% badanych dziewcząt myśli, że rak piersi powstaje wskutek działania antyperspirantów, opalania, ran, siniaków, fal emitowanych przez telefon komórkowy, noszenia niewłaściwie dopasowanego biustonosza czy posiadania większego rozmiaru piersi.

Jak dbają o zdrowie swoich piersi polskie Mamy?

Wg wyników zrealizowanej ankiety – prawie 50% mam, które mają córki, nie akceptuje swoich piersi. Aż 61% z nich przyznało, że rozwój piersi wpływał na ich poczucie pewności siebie, gdy były nastolatką. I niestety 82% Mam, które wzięły udział w ankiecie, nie wykonuje samobadania piersi (raz w miesiącu), z czego 65% albo w ogóle go nie wykonuje, albo nie pamięta, kiedy ostatnim razem wykonywało.

Do biustopozytywności i dbania o siebie namawiają tegoroczni ambasadorzy kampanii, Dotykam=Wygrywam a wśród nich: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Marzena Rogalska, Kinga Zawodnik, Aleksandra Kisio, Karolina Szostak, Lidia Kalita, Anna Iberszer, Anna Męczyńska, Paulina Koziejowska oraz dwóch panów: Qczaj i Michał Piróg. W gronie ambasadorek kampanii znalazły się także influencerki: Ola Nowak, Siostry ADiHD, Laura Ogrodowczyk, Karolina Cwalina, Anna Jaworska (MumMe.pl) oraz Miss Polonia, Karolina Bielawska.

ZOBACZ:  Charytatywny Kalendarz Gwiazd Angeliki Wątor 2020

W ramach kampanii, od 9 lat organizatorzy namawiają Polki do oddawania w salonach brafittingowych do reCYClingu swoich niepasujących biustonoszy, które są w dobrym stanie użytkowym i którym w ramach nurtu eco zero waste można nadać drugie życie. Zebrane biustonosze przekazywane są firmie recyklingowej 3R Recycling Solutions, a uzyskane środki wspierają charytatywne działania związane z walką z rakiem piersi. W sumie w trakcie 8 edycji kampanii w ramach reCYClingu zebrano 96.699 staników, czyli prawie 6 ton!!!! W tym roku od 1 do 31 października w sklepach bieliźnianych w całej Polsce będzie można ponownie oddać biustonosze do reCYClingu. Jak w latach ubiegłych wszystkie środki uzyskane w ramach reCYClingu zasilą konta dwóch organizacji: Stowarzyszenia Amazonki Ruch Społeczny i Fundacji Wsparcie na Starcie. Adresy sklepów biorących udział w akcji reCYClingowej znajdują się na www.dotykamwygrywam.pl.

Tegoroczną akcję można wspierać poprzez: biustoedukację dorastających dziewcząt, poprzez zakup charytatywnej książki cegiełki autorstwa Izabeli Sakutovej „Pokochaj swoje piersi. Biustoopozytywny poradnik dla dziewcząt i ich mam”, z której cały dochód jest przeznaczony na fundację „Wsparcie na Starcie” i stworzenie biustopozytywnej aplikacji dla nastolatek.

9. edycji kampanii Dotykam=Wygrywam – galeria zdjęć:

9. edycja kampanii Dotykam=Wygrywam 2020
Daria Widawska / fot. J. Antoniak, mat. prasowy
« z 8 »

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx