REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Wernisaż wystawy z okazji 20-lecia hotelu InterContinental Warszawa [ZDJĘCIA]

InterContinental Warszawa wernisaż
Britta Kutz, Monika Mikulska-Guźniczak, Katarzyna Sokołowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

InterContinental, pięciogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy, świętuje w tym roku swoje 20-lecie! Pierwszym z jubileuszowych wydarzeń był zorganizowany 5 czerwca wernisaż wystawy „Warszawa – miejsce, czas i ludzie”.

Wśród gości, którzy przybyli na wernisaż, znaleźli się dyplomaci, artyści, miłośnicy sztuki i przyjaciele Hotelu InterContinental, m.in.: Marek Prawda – były ambasador Polski w Niemczech, ambasador Republiki Włoskiej, Katarzyna Sokołowska, Joanna Horodyńska, Ilona Majer, Joanna Woyda – autorka prezentowanych na wystawie obrazów.

„Gdzie pokazywać Warszawę, jak nie w Warszawie, w miejscu tak dla niej ważnym. Na moich pracach widać budynki, które już nie istnieją, bo w ciągu ostatnich lat zostały przebudowane lub wyburzone. Teraz mogą na nowo wybrzmieć i zaistnieć. Możemy sobie przypomnieć, że tak ciekawe architektonicznie miejsca istniały kiedyś na mapie Warszawy – Sezam, Pawilon Zodiak, Dom Meblowy Emilia. Obrazy w formie pocztówki, rodzaj pamiątki i hołdu dla tego, co było” – powiedziała o swoich pracach Joanna Woyda.

„To miłe, że hotel w taki sposób świętuje swoje urodziny. InterContinental na dobre wpisał się już w krajobraz Warszawy. Poza tym to również moja dzielnica. Hotel widzę ze swoich okien, a Galerię Katarzyny Napiórkowskiej mam pod nosem. Wszystko mi tu dzisiaj pasuje. Super!” – przyznała Katarzyna Sokołowska.

Wernisaż odbył się w kawiarni Śliska – The Lounge, która mieści się w hotelowym lobby a nazwę zawdzięcza pobliskiej ulicy Śliskiej. Odwiedzający wernisaż goście mogli skosztować dań tradycyjnej kuchni warszawskiej, która łączyła w sobie wpływy kuchni polskiej, żydowskiej i włoskiej. W menu znalazł się m.in.: koktajli z szyjek rakowych z koperkowym sosem, wędzony węgorz z plackiem ziemniaczanym i chrzanem a na deser smażony kwiat czarnego bzu z jogurtem i cukrem pudrem.

Gości przywitano koktajlem „Syrenka”, stworzonym z okazji 20-lecia InterContinental Warszawa. Zainspirowany legendą o Syrence Warszawskiej koktajl łączy w sobie smaki przeszłości i teraźniejszości. Serwując „Syrenkę” oddano hołd zarówno dumnemu dziedzictwu Warszawy, jak i wyjątkowemu dwudziestoleciu Hotelu InterContinental.

InterContinental Warszawa wernisaż
Justyna Napiórkowska, Joanna Woyda, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
InterContinental Warszawa wernisaż
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
InterContinental Warszawa wernisaż
Monika Mikulska-Guźniczak, Britta Kutz, Joanna Horodyńska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
InterContinental Warszawa wernisaż
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
InterContinental Warszawa wernisaż
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx