Przejdź do treści

Warsaw Jumping CSIO 4. Edouard Schmitz na koniu Quno wygrał najważniejszy z konkursów pierwszego dnia zawodów

Warsaw Jumping CSIO 4
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Szwajcar Edouard Schmitz na koniu Quno wygrał najważniejszy z konkursów pierwszego dnia zawodów Warsaw Jumping CSIO 4. Jest to zaliczany do światowego rankingu konkurs kwalifikacyjny do Grand Prix (150 cm) o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Parkur o długości 490 metrów, z 12 przeszkodami w tym aż trzema podwójnymi kombinacjami, pokonał bezbłędnie, w czasie 67,88. O zwycięstwie w tym konkursie na punkty i czas decydowała przede wszystkim płynność wykonania zakrętów plus dynamika na długich liniach. Z tą nie miał problemów… były alpejczyk, bowiem 21-letni reprezentant Szwajcarii do niedawna równolegle uprawiał jeździectwo wraz z narciarstwem, na wysokim juniorskim poziomie.

„Wspaniały dzień i motywacja do tego, by w kolejnych konkursach pojechać równie dobrze, ale jeszcze lepiej. Swojej strategii, czy klucza do sukcesu rywalom nie zdradzę” – mówił z uśmiechem Edouard Schmitz.

Warsaw Jumping CSIO 4
Fot. mat. prasowy

Poza nagrodą finansową, na konto Schmitza trafi 50 punktów do światowego rankingu oraz nagrody za poranny konkursie dwufazowy CSIYH (1YH), w którym na najwyższy stopień podium „dowiózł” go 8-letni wałach Ilusion (KWPN/ Don Diablo HX / Voltaire). Zaledwie o pół sekundy gorszy od zwycięzcy był mistrz Polski Wojciech Wojcianiec na doświadczonym ogierze Naccord Melloni. Po słabszym występie w Sopocie wierzchowiec wyraźnie wraca do formy i może być pomocny w dalszych tegorocznych reprezentacyjnych startach Polaka.

Warsaw Jumping CSIO 4
Fot. mat. prasowy

Na trzecim miejscu, z wynikiem 68,60, uplasował się Włoch Piergiorgio Bucci na 12-letnim Cochello. Zawodników dekorowali m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. Łącznie parkur pokonało bezbłędnie 16 z 45 startujących par. Była to jednocześnie kwalifikacja do jutrzejszego Grand Prix. O sześć miejsc walczyli zawodnicy startujący w Warszawie indywidualne. W piątkowym głównym indywidualnym konkursie wystartują wraz z 44 reprezentantami swoich krajów na Puchar Narodów Longines EEF Series.

Wcześniej, w dwufazowym konkursie Średniej Rundy o nagrodę Toru Wyścigów Konnych Służewiec, zwyciężył Brytyjczyk Jackson Reed Stephenson na 9-letniej klaczy Muna vd Bisschop.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx