REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

WarnerMedia ogłasza powstanie Hanna-Barbera Studios Europe

Hanna-Barbera Studios Europe
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

WarnerMedia rewitalizuje jedną z najbardziej legendarnych marek w historii animacji, mianując Hanna-Barbera Studios Europe (wcześniej Cartoon Network Studios Europe, działające z ramienia Great Marlborough Productions) kluczowym studiem animacji telewizyjnej grupy państw położonych w Europie, krajach Bliskiego Wschodu i Afryce.

Powstanie Hanna-Barbera Studios Europe ogłosił Tom Ascheim, prezes Warner Bros. Global Kids, Young Adults and Classics (GKYAC). Sam Register (prezes Warner Bros. Animation i Cartoon Network Studios) i Vanessa Brookman (Head of Kids EMEA) poprowadzą studio z siedzibą w Londynie.

W 2021 roku połączyliśmy dwa największe studia animacji z Warner Bros. Animation and Cartoon Network Studios, a ich współpraca już przynosi bardzo ciekawe rezultaty. Obecnie, również dzięki Hanna-Barbera Studios Europe, reprezentujemy najbardziej utalentowanych twórców i kultowe dla historii animacji postaci i produkcje. To czyni nas wyjątkowymi we wciąż rozwijającym się, pełnym rywalizacji, światowym krajobrazie medialnym – twierdzi Tom Ascheim.

Tradycja i nowoczesność w strategii rozwoju Hanna-Barbera Studio

Hanna-Barbera Productions zostało założone w 1957 roku przez Williama Hannę i Josepha Barberę. Jako pierwsze odniosło znaczący sukces w świecie animacji telewizyjnej. Artystyczne style, techniki produkcji i efekty dźwiękowe wprowadzone przez nich 60 lat temu, są oczywiście wykorzystywane do dziś. Stworzyli z pewnością setki kultowych postaci takich, w tym między innymi Scooby-Doo czy Flintstonowie.

Poszerzenie bazy EMEA o jedną z najbardziej prestiżowych marek w historii to dla nas ogromny zaszczyt. Wspólnie z Samem chcemy ambitnie rozwijać europejską serię treści, tworzonych przez utalentowaną grupę artystów. Z niecierpliwością wyczekujemy momentu przedstawienia rodzinom i dzieciom na całym świecie kolejnych wyjątkowych produkcji. Rozpoczynamy nowy rozdział w naszej globalnej strategii tworzenia animacji – dodała Vanessa Brookman.

Wraz z liderami w branży, czyli WBA i CNS, Hanna-Barbera Studios Europe będzie rozwijać globalną strategię WarnerMedia w tworzeniu treści dla dzieci. Obecnie odbywają się w nim prace m.in. nad pełnometrażowym filmem opartym na hitowym serialu „Niesamowity świat Gumballa”.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx