War Thunder – Ground Breaking nową aktualizacją z rewolucyjną mechaniką zmiany ukształtowania terenu

War Thunder Ground Breaking
Fot. War Thunder

Gaijin Entertainment ogłosił wydanie aktualizacji „Ground Breaking” do wojskowej gry akcji War Thunder. Nowa mechanika zmiany ukształtowania terenu czyni bitwy naziemne jeszcze bardziej realistycznymi i oferuje graczom więcej opcji taktycznych. Fani lotnictwa mają też szansę wypróbować dwa pierwsze samoloty z kolejnego drzewka technologicznego – Izraela, które zostanie dodane do gry. Aktualizacja wprowadza także dziesiątki innych pojazdów wojskowych oraz trzy nowe mapy.

Mechanika zmiany terenu pozwala graczom wpływać na ukształtowanie ziemi w czasie rzeczywistym tworząc osłony lub przeszkody. Pojazdy naziemne z zainstalowanym sprzętem do okopywania (np. radziecki BMP-3 lub brytyjski Chieftain z lemieszem spychacza) są teraz w stanie szybko budować okopy czołgowe wszędzie tam, gdzie nie ma budynków, skał, głazów, lodu ani utwardzonych dróg. Eksplozje rakiet i pocisków, a także bomb lotniczych o masie przekraczającej 50 kg tworzą kratery, których średnica i głębokość zależy od mocy wybuchu.

Izrael, jeden z wiodących producentów i posiadaczy pojazdów wojskowych, stanie się kolejną grywalną nacją w War Thunder. Zamknięte beta testy Izraelskich Sił Powietrznych rozpoczną się w następnej dużej aktualizacji, ale dwa pakiety z samolotami premium są już dostępne do kupienia w War Thunder. Ich posiadacze będą pierwszymi, którzy otrzymają dostęp do ZBT. Jeden z pakietów zawiera Spitfire LF Mk IXe w barwach samolotu Ezera Weizmana – weterana RAF-u, który później został prezydentem Izraela! Alternatywny pakiet jest dostępny z A-4E Skyhawk, późną izraelską modyfikacją jednego z najlepszych samolotów uderzeniowych w grze.

War Thunder Ground Breaking
Fot. War Thunder

War Thunder – Ground Breaking nową aktualizacją

Aktualizacja wprowadza jednak jeszcze więcej maszyn! Są to m.in. lekka południowoafrykańska mobilna jednostka przeciwlotnicza Ystervark, niszczyciel z czasów zimnej wojny USS Mitscher oraz trzy wersje szybkich i zabójczych niemieckich pojazdów opancerzonych Wiesel. Wiesel 1A4 to podstawowy wariant z działkiem Rheinmetall 202/20 kalibru 20 mm. Wiesel 1A2 jest wyposażony w wyrzutnię PPK TOW-2, z głowicą tandemową TOW-2A i TOW-2B, zdolnych do rażenia czołgów od góry. Ostatni z nich, czyli Ozelot to wersja z pociskami Stinger na pokładzie.

War Thunder Ground Breaking
Fot. War Thunder

Mapa Morze Aralskie konfrontuje pojazdy naziemne i samoloty u brzegów wyschniętego morza, z dawno opuszczonym portem z terminalami towarowymi, przetwórniami ryb, masowcami i statkami rybackimi. Wyspa Bourbonów to miejsce bitew powietrznych inspirowanych wyspą Reunion na Oceanie Indyjskim. Charakterystyczną cechą tego dużego i płaskiego obszaru są kaldery – gigantyczne kratery pochodzenia wulkanicznego z szerokim płaskim dnem. Lokację Zatoka Wyborska, przeznaczoną dla okrętów przybrzeżnych War Thunder, stworzono z wykorzystaniem wspaniałej północnej przyrody Zatoki Wyborskiej, w pobliżu Zatoki Medyńskiej. Gracze walczą wewnątrz gęstego skupiska skalistych wysp porośniętych lasem – tzw. szkierów.

ZOBACZ:  Hardcorowa zręcznościówka Infernal Radiation opuszcza wczesny dostęp

Pełna lista zmian aktualizacji dostępna jest oczywiście na oficjalnej stronie War Thunder: https://warthunder.com/pl/news/4834-aktualizacja-premiera-aktualizacji-ground-breaking-pl.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx