Przejdź do treści

Wanda Półtawska nie żyje. Była wieloletnią przyjaciółką Jana Pawła II

Wanda Półtawska nie żyje
Wanda Półtawska, fot. Maskacjusz TV

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Wanda Półtawska nie żyje. Lekarka, doktor nauk medycznych oraz specjalistka w dziedzinie psychiatrii, profesor nadzwyczajny Papieskiej Akademii Teologicznej, działaczka antyaborcyjna i bliska przyjaciółka Jana Pawła II w listopadzie skończyłaby 102 lata.

Wanda Półtawska była polską lekarką, psychiatrą, a także autorką wielu książek oraz działaczką społeczną. Półtawska była również jedną z osób, które przetrwały eksperymenty medyczne w niemieckim obozie koncentracyjnym Ravensbrück w czasie II wojny światowej. Po zakończeniu wojny Wanda Półtawska uczestniczyła w pracach Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. W książce „I boję się snów” opisała swoje tragiczne doświadczenia z niemieckiego obozu Ravensbrück.

Jej życie i działalność są uznawane za wyjątkowo ważne dla Polskiej historii oraz dziedzictwa walki o godność i prawa człowieka.

„Odeszła Dama Orderu Orła Białego Pani Profesor Wanda Półtawska. Lekarz, przyjaciółka Św. Jana Pawła II, więźniarka niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbruck, niezłomna obrończyni życia. Wielka Osobowość w drobnej budowy Kobiecie. Niezapomniana. Przeżyła prawie 102 lata. Odeszła do Domu Ojca. Z pewnością nie pozwoliłaby po sobie płakać. Cześć Jej Pamięci! R.I.P.” – takimi słowami pożegnał Wandę Półtawską prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

twitter.com/AndrzejDuda
twitter.com/NieZapomnijONas
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx