Przejdź do treści

„Waluś” w stanie krytycznym po walce na PunchDown 5

Waluś w stanie krytycznym
Artur "Waluś" Walczak, fot. PunchDown

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Na piątkowej gali TOTALbet Punchdown 5 miało miejsce fatalne zajście. W półfinałowej walce Artur „Waluś” Walczak po otrzymanym ciosie od Dawida „Zalesia” Zalewskiego został wyniesiony na noszach przez służby medyczne.

Informację o jego stanie zdrowia przekazał popularny Bonus BGC: – Artur „Waluś” Walczak jest obecnie w stanie krytycznym. Odciągnęli mu krew z połowy półkuli, reszty nie dali rady. Po uderzeniu wytworzył się ogromny krwiak. Te czekanie na karetkę mogło zadecydować o jego zdrowiu. My najbliżsi przyjaciele i rodzina tak tego nie zostawimy. Prosimy o modlitwę. „Waluś” – jesteśmy z tobą!

Oficjalne stanowisko federacji PunchDown w sprawie zdrowia Walusia

Federacja PunchDown godzinę temu zamieściła oficjalną informację na temat stanu zdrowia „Walusia”:

– Pragniemy poinformować, że w wyniku jednej z walk wczorajszego turnieju PunchDown 5 jeden z jej uczestników, Artur „Waluś” Walczak, znajduje się obecnie pod opieką medyczną w szpitalu. Jest to bardzo nieszczęśliwe zdarzenie, jedno z tych, których nikt sobie nie życzy, jakkolwiek jest ono wpisane w ryzyko związane z tą dyscypliną sportu.

Podczas nieszczęśliwego zdarzenia z wczorajszego wieczoru natychmiastowo zareagowali obecni na miejscu ratownicy medyczni, którzy przenieśli Artura w bezpieczne miejsce, w którym otrzymał pomoc doraźną i zostać poddany dalszej ocenie medycznej. Zawodnik zachowywał przytomność, ale zaobserwowane przez ratowników niepokojące symptomy neurologiczne skłoniły ich do wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego, co niezwłocznie uczyniono. Następnie pogotowie przetransportowało Artura do jednego z wrocławskich szpitali w celu udzielenia mu dalszej specjalistycznej pomocy. Na początku przyszłego tygodnia zostanie przygotowany szczegółowy raport medyczny z przebiegu zdarzenia.

Ochrona zdrowia i życia uczestników gal PunchDown należy do naszych najważniejszych priorytetów. Zawsze będziemy dochowywać najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych zawodników. Należy do nich zagwarantowanie niezbędnej pomocy medycznej ze strony ratowników na miejscu zawodów, a także zapewnienie jak najszybszego dostępu zawodników do specjalistycznych placówek medycznych.

Artur jest nie tylko uczestnikiem naszych gal, ale również naszym kolegą. Może liczyć na nasze wsparcie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Jego bliskimi. Trzymamy bardzo mocno kciuki za to, żeby szybko powrócił do pełni zdrowia.

Artur Walczak to były strongman. Swoją karierę zaczynał blisko 20 lat temu. Jest m.in. rekordzistą świata w „spacerze farmera” w Dubaju w 2006 roku. „Waluś” w przeszłości bił się także na gali FAME MMA 2. Wziął udział również na gali PunchDown 3, gdzie przegrał w półfinale z Wasilijem Kamockim. Oczywiście będziemy informowali o jego stanie zdrowia gdy pojawią się nowe wiadomości.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sławek T
Sławek T
2 lat temu

Każdego szkoda ,szkoda i Walusia .ale każdy pajac który godzi się na taką walkę o tym wie.przepraszam że nazywam ich psjacami ale dla mnie takimi są.za parę złotych będą z siebie robić debili byle nie robić nic A zarobić. To kolejna patologia po wip mam czy fame mam nie mająca nic wspólnego ze sportem.

1
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx