REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Waco – Świeży materiał. Nareszcie w digitalu!

Fot. Waco - Świeży materiał

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Waco wydał tylko jeden album, o którym Sokół powiedział: „Płyta jednego z najlepszych producentów z jakimi miałem okazję w życiu pracować”. 21 czerwca 2001 roku ukazała się płyta „Świeży materiał” i co wcale nie dziwi, po 19 latach to jedno z najlepszych rodzimych dzieł hiphopowych wciąż zaskakuje świeżością.

Autorem płyty „Świeży materiał” jest Waco, fanom sceny hiphopowej znany z gościnnego udziału w takich legendarnych projektach, jak W Witrynach Odbicia (WWO) i Hemp Gru. Jego muzykę znajdziemy min. na debiutanckiej płycie Pona czy też Włodiego z grupy Molesta.

Ten warszawski producent, który dziś usunął się trochę w cień zadebiutował w utworze „Czarna owca” Zipery. Marzył, że zostanie perkusistą ale zajął się produkcją. W nagraniu jego debiutanckiej i jedynej jak do tej pory płyty udział wzięli najważniejsi raperzy tamtego okresu m.in. Molesta, Grammatik, Mor W.A., Zipera, Pezet, Onar, W Witrynach Odbicia i JWP.

Często dostaję pytania od słuchaczy o możliwość zakupu płyty – powiedział Waco – Mam nadzieję ta cyfrowa reedycja z jakością CD przypadnie im do gustu. To były złote lata polskiego rapu gdy jeszcze bardziej był on subkulturą o mocno zaangażowanych tekstach niż wytworem kultury masowej.

Płyta, która jest wyróżniającą się częścią historii polskiej sceny hiphopowej, trafia na platformy streamingowe przez co niedostępny od wielu lat na żadnym nośniku materiał ponownie trafi w ręce fanów. Szesnaście kawałków wśród których jest wiele kultowych numerów to prawdziwe perły muzyki rap, to klasyki, które przypomną o inspirowanym francuską sceną charakterystycznym surowym, miejskim brzmieniu produkcji Waca.

Jesteśmy dumni z tego, że album jednego z najważniejszych producentów polskiej sceny hiphopowej pojawi się w serwisach cyfrowych. Fani rapu niezależnie od wieku powinni sięgnąć po „Świeży materiał”, który dzięki digitalizacji po wielu latach niedostępności znajdzie się w zasięgu ręki każdego prawdziwego fana gatunku – powiedział Paweł Zienkiewicz z Sony Music.

Waco – Świeży materiał w serwisach streamingowych: https://waco.lnk.to/SwiezyMaterial.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx