REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

„Uważaj na słowa” – zobacz spot kampanii społecznej Akademii Tourette’a

Uważaj na słowa kampania
Fot. Ola Grochowska

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Wstydzę się z tobą pokazać”, „Co tak szczekasz? Pies jesteś”, „Gdybyś chciała, to byś przestała”, „Każdy śmieje się z twoich min”, „Boję się, że się zarażę” – to tylko nieliczne komentarze z jakimi mierzą się codziennie dzieci z Zespołem Tourette’a w szkole, przestrzeni publicznej, a nawet w domu.

Z tego względu Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a, jedyna w Polsce organizacja wspierająca osoby z tą chorobą, przygotowała film pt. „Uważaj na słowa” w reżyserii Małgorzaty Suwały wyprodukowany przez Małgorzatę Borychowską. Ma on na celu pokazanie problemów z wykluczeniem, jaki często dotyka dzieci z zespołem Tourette’a.

Każde zdanie, które usłyszymy w filmie, padło pod adresem dziecka z Zespołem Tourette’a. Wypowiedział je kolega z klasy, nauczyciel, rodzic, brat czy siostra, a czasami ktoś mijany na ulicy. Za każdym z tych zdań stoi prawdziwa historia, nieprzyjemna, raniąca i wprawiająca w dyskomfort, zostawiająca ślad na całe życie.

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a od ponad 25 lat wspiera i edukuje chorych oraz ich otoczenie. 15 grudnia zakończyła się Akademia Tourette’a – ogólnopolski program aktywizacji osób z Zespołem Tourette’a i ich bliskich. W ramach tego dwuletniego projektu Stowarzyszenie stworzyło szereg udogodnień, szkoleń, publikacji, a nawet aplikację na smartfony, po to, by wyczulić społeczeństwo i przeciwdziałać dyskryminacji chorych, a ich samych wspierać na każdym etapie życia i choroby.

„Uważaj na słowa” – kampania społeczna Akademii Tourette’a – Zespół Tourette’a

Warto zwrócić większą uwagę na inne osoby wokół nas. Każdy człowiek nosi w sobie historię. Każde dziecko będzie kiedyś dorosłym. Każde słowo może pozostać w nas całe życie.

Więcej informacji: tourette.pl.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx