REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Ultimate Fishing Simulator 2 oficjalnie zapowiedziany na PC i konsole

Fot. Ultimate Fishing Simulator 2

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Bestsellerowy Ultimate Fishing Simulator doczeka się kontynuacji – zapowiada Ultimate Games S.A. Twórcy przygotowują wiele nowości i ulepszeń. Ultimate Fishing Simulator 2 ma oferować m.in. znacznie lepszą grafikę, widok trzecioosobowy, a także nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb.

W II połowie br. symulator zadebiutuje w Steam Early Access, a na 2021 r. zaplanowano wydanie gry na Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X.

Nad drugą częścią popularnego symulatora wędkarstwa pracuje polskie studio MasterCorde. Wydawcą gry będzie Ultimate Games S.A. Ultimate Fishing Simulator, który pojawił się na PC w sierpniu 2018 r., to najwyżej oceniany symulator w swojej kategorii. Obecnie odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam sięga 86 proc., a wskaźnik Metascore wynosi 70/100. Jak informuje Ultimate Games S.A., do tej pory grę kupiło ponad 115 tys. osób, a łączna liczba sprzedanych dodatków przekroczyła już 100 tys. Dużą popularnością cieszy się także wydana kilka miesięcy temu edycja VR.

„Gra wędkarska, którą wydaliśmy niemal dwa lata temu, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy. W Ultimate Fishing Simulator 2 zamierzamy zapewnić zabawę na jeszcze wyższym poziomie. Przygotowujemy wiele ulepszeń oraz sporo całkiem nowych elementów. To w dużej części rzeczy, na które uwagę zwracała społeczność zebrana wokół naszej gry, za co serdecznie dziękujemy. Finalnie Ultimate Fishing Simulator 2 wyznaczy nowe standardy w kategorii gier wędkarskich”– mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Fot. mat. prasowy

Druga część symulatora ma wyróżniać się m.in. znacznie poprawioną oprawą graficzną, opcjonalnym widokiem z trzeciej osoby (TPP) oraz nowymi systemami dynamicznej wody i SI ryb. Twórcy ze studia MasterCode zapowiadają także wiele innych nowości oraz zmian. Chodzi np. o widoczne w grze wieloosobowej modele innych graczy, zmodyfikowaną i dopracowaną kamerę podwodną (zbliżenia na haczyk i ryby), a także możliwość wędkowania w różnych porach roku na danym łowisku.

Ultimate Fishing Simulator 2 to spory krok naprzód. Modele ryb, łowiska i sprzęt będą wyróżniać się jeszcze większym przywiązaniem do detali. Już w pierwszej części gry wyróżnialiśmy się unikalną funkcją – fizyczną obecnością ryb w łowisku przez cały czas, gdy w konkurencyjnych grach ryby pojawiały się dopiero po zarzuceniu wędki. Planujemy jednak ulepszenia i wprowadzenie systemu bytowania ryb, opartego m.in. na porach dnia. Dzięki temu ryby będą przemieszczały się po całym łowisku, ale z uwzględnieniem pewnych wartości. Przykładowo, ryba w porze żerowania będzie przemieszczała się z punktu X do Y, a w porze odpoczynku będzie szukała schronienia i przemieści się z punktu Y do Z. Szykujemy też m.in. przypisanie poszczególnych gatunków ryb do rożnych części łowiska, aby jak najbardziej odwzorować rzeczywistość. Dzięki temu drapieżniki mogłyby bytować w miejscach, gdzie jest obecna gęsta roślinność, a np. karp trzymałby się miejsc przy piaszczystym dnie czy kryjówek z konarów drzew. Tak dokładne i nawiązujące do rzeczywistości podejście będzie widoczne także w pozostałych częściach składowych gry” – zapowiada COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Ultimate Fishing Simulator 2 – Trailer:

Ultimate Fishing Simulator 2 – Trailer

Twórcy gry wskazują, że Ultimate Fishing Simulator 2 będzie propozycją nie tylko dla miłośników wirtualnego wędkarstwa. Symulator zaoferuje bowiem również odpowiednio uproszczony tryb dla nowych graczy, którzy nie mieli wcześniej styczności z wędkarstwem i grami tego typu.

Jak zapowiada wydawca, Ultimate Fishing Simulator 2 zostanie wydany na PC w II połowie 2020 r. – w trybie wczesnego dostępu (Steam Early Access), który ma potrwać ok. pół roku. Na 2021 r. zaplanowano wydanie symulatora na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X.

Ultimate Fishing Simulator 2 (Steam): https://store.steampowered.com/app/1136380/Ultimate_Fishing_Simulator_2

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google