Ultimate Fishing Simulator 2 – demo i przybliżona data premiery

Ultimate Fishing Simulator 2 demo
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Ultimate Fishing Simulator 2, nowa część bestsellerowej gry wędkarskiej, zadebiutuje we wczesnym dostępie na PC w drugiej połowie 2021 r. – zapowiedziało Ultimate Games S.A. Twórcy szykują wiele ulepszeń i nowości. Już teraz na platformie Steam jest dostępne bezpłatne demo gry. W 2022 r. Ultimate Fishing Simulator 2 trafi także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Powstanie też edycja na systemy VR.

Ultimate Fishing Simulator 2 demo już dostępne! UFS 2 jest tworzony przez polskie studio MasterCode, a wydawcą gry będzie Ultimate Games S.A. Pierwsza część Ultimate Fishing Simulator zadebiutowała na PC w 2018 r. Później doczekała się też edycji VR oraz trafiła na konsole. To obecnie najwyżej oceniany symulator w swojej kategorii – odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam sięga 88 proc.. Wskaźnik Metascore wynosi natomiast 70/100. Jak informuje wydawca, Ultimate Fishing Simulator tylko w wersji PC kupiło już ponad 210 tys. osób, a liczba sprzedanych dodatków przekroczyła 270 tys.

„Naszym celem jest wyznaczenie nowych standardów, jeśli chodzi o symulatory wędkarskie. Prace nad Ultimate Fishing Simulator 2 uległy już pewnym opóźnieniom, co wynika po prostu z tego, że chcemy dostarczyć grę w odpowiednio wysokiej jakości. Nowa odsłona będzie istotnie wyróżniać się na tle pierwszej części. Szykujemy wiele różnych ulepszeń oraz całkiem nowych elementów. W dużym skrócie – Ultimate Fishing Simulator 2 to m.in. znacznie lepsza grafika, dodatkowy widok trzecioosobowy (TPP) oraz nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Symulator wędkarza 2 – zwiastun:

Symulator Wędkarza 2 – Zwiastun | Ultimate Fishing Simulator 2 demo

Studio MasterCode szykuje też wiele innych nowości. Twórcy zapowiadają np. nową wersję kamery podwodnej ze zbliżeniami na haczyk i ryby, możliwość wędkowania na danym łowisku w różnych porach roku oraz specjalny system bytowania ryb, który zostanie oparty m.in. na porach dnia. Przykładowo, zachowanie ryby konkretnego gatunku w trakcie pory żerowania będzie inne niż w czasie pory odpoczynku.

ZOBACZ:  Świnie hodują ludzi na mięso! Human Farm ukaże się w przyszłym roku

Jak wskazują twórcy, Ultimate Fishing Simulator 2 to znaczący krok ku jeszcze wierniejszemu odwzorowaniu wędkarskiej rzeczywistości. „Ultimate Fishing Simulator 2 to gra tworzona nie tylko dla zapalonych miłośników wędkarstwa. Pracujemy nad dwoma trybami rozgrywki – jeden z nich będzie uproszczony i skierowany do nowych graczy, w tym tych niemających wcześniej żadnej styczności z wędkarstwem” – dodaje Rafał Jelonek.

Na platformie Steam już teraz dostępne jest bezpłatne demo symulatora. Gracze mogą w nim sprawdzić jedno z łowisk, amerykańskie Jackson National Park – Snake River. Jak tłumaczą twórcy, to miejsce stworzone z myślą o wędkarstwie rzecznym. W wersji demo łowisko oferuje część zawartości przewidzianej na pełną premierę gry.

Ultimate Fishing Simulator 2 – główne cechy:

 • nowa odsłona najlepiej ocenianej gry wędkarskiej ostatnich lat;
 • liczne ulepszenia i nowości;
 • zróżnicowane łowiska wzorowane na prawdziwych lokacjach;
 • mapy o różnych porach roku;
 • wiele technik łowienia (spinning, metoda spławikowa, gruntowa i muchowa, wędkarstwo morskie, podlodowe i plażowe);
 • kilkadziesiąt rodzajów ryb;
 • nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb;
 • widok FPP lub TPP;
 • łodzie, umiejętności, trofea;
 • rozbudowany tryb multiplayer;
 • licencjonowany sprzęt wędkarski (m.in. Sakura).

Nowy symulator zostanie wydany na PC w II połowie 2021 roku. Będzie on w trybie wczesnego dostępu (Steam Early Access), który ma potrwać ok. pół roku. Po finalnej premierze twórcy skupią się na tworzeniu dodatków. W 2022 r. Ultimate Fishing Simulator 2 ma trafić również na systemy VR. Dodatkowo trafi na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Ultimate Fishing Simulator 2 (Steam): https://store.steampowered.com/app/1136380/Ultimate_Fishing_Simulator_2 (Można już pobrać Ultimate Fishing Simulator 2 demo).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x