UFC 247: Jon Jones pokonał Dominicka Reyesa i obronił mistrzowski pas. Teraz kolej na Błachowicza?

Fot. UFC YouTube

Jon Jones (26-1) pokonał przez decyzję sędziowską na gali UFC 247 w Houston Dominicka Reyesa (12-1) i tym samym obronił mistrzowski pas wagi półciężkiej!

Walka odbyła się na pełnym dystansie 5 rund i po ostatnim gongu obaj zawodnicy byli pewni zwycięstwa. Trzeba przyznać, że walka była niezwykle wyrównana, ale ostatecznie sędziowie punktowali 48:47, 48:47 i 49:46 dla Jona Jonesa, lecz werdykt ten nie spodobał się zgromadzonej na hali w Houston publice, która zaczęła gwizdać. Jones, który już teraz określany jest mianem jednego z największych w historii UFC, dzięki temu zwycięstwu pobił rekord należący do innego legendarnego zawodnika, Georgesa St-Pierre’a – było to jego 14. zwycięstwo w walce mistrzowskiej.

Kolejnym rywalem Jona Jonesa, który będzie bronił mistrzowskiego pasa, może być Jan Błachowicz (25-8). Polak musi jednak spełnić jeden warunek: na gali UFC Fight Night 167, która odbędzie się już za tydzień, 16 lutego, musi pokonać Coreya Andersona (13-4), wtedy prawdopodobnie dostanie wymarzoną walkę o mistrzowski pas. Jeżeli były mistrz KSW przegra to będzie musiał pożegnać się z marzeniami o walce z “Bonesem”.

@ufc Twitter

Na gali UFC 247 odbyła się także druga walka o mistrzowski pas UFC. Walentina Szewczenko (19-3) znokautowała w 3. rundzie Katlyn Chookagian (13-3) i obroniła pas wagi muszej kobiet.

Read Previous

Wojtek Gola: Irański Hulk? Jest szansa, że zobaczymy go w FAME MMA

Read Next

Słoń publikuje kolejny teledysk do numeru z D.O.D