Przejdź do treści

Ucieknij przed deszczem do kina! Ingmar Bergman w Kinie Muranów

Fot. kadr z filmu "Siódma pieczęć"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jesień rozgościła się na dobre – za oknem deszcz, szarość i zamaskowane twarze. O godzinie osiemnastej robi się ciemno, wiatr wieje po uszach, a zakorkowane ulice nie ułatwiają podtrzymania dobrego nastroju. Warszawscy kinomani mają szansę umilić sobie tę październikową aurę i w Kinie Muranów zasmakować filmów mistrza Bergmana.


Jesień z Bergmanem, bo taki tytuł nosi cykl, rozpocznie pokaz filmu „Siódma pieczęć„. „Kostiumowa wersja Dżumy Camusa”, jak nazwał to dzieło krytyk J. Hoberman, wydaje się idealnym na obecny czas seansem. Szachowy pojedynek ze Śmiercią (ze słynnym kadrem) jest dla bohatera okazją do refleksji nad ludzkim losem. Film będzie pokazywany aż 3 razy, choć zapewne ze względu na kwestię bezpieczeństwa kto pierwszy, ten lepszy.

Ingmar Bergman w Kinie Muranów

Drugim filmem pojawiającym się w cyklu jest „Persona”. Ten dramat psychologiczny z 1966 roku na przykładzie aktorki, która nagle traci głos, pokazuje nam bezradność wobec świata i biegu zdarzeń. Pokaz filmu odbędzie się 27.10.2020, a całą rozpiskę z dokładnymi godzinami znaleźć można na stronie Kina Muranów.

Siódma pieczęć – zwiastun
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx