Tymex Boxing Night 17. Były mistrz świata w boksie: Wrzesiński to europejska czołówka

Tymex Boxing Night 17 Wrzesiński
Damian Wrzesiński, fot. Tymex

OBSERWUJ NAS:

„To były bardzo intensywne dni w Polsce, a Damian Wrzesiński jest pięściarzem europejskiej czołówki. Absolutnie jednym z najlepszych na kontynencie” – powiedział były mistrz i wicemistrz świata amatorów Włoch Domenico Valentino, który sparował z polskim bokserem w Poznaniu.

Międzynarodowy zawodowy mistrz Polski w wadze lekkiej Wrzesiński (21-1-2, 6 KO) przygotowuje się do walki w obronie tytułu. Na gali Tymex Boxing Night 17, która odbędzie się 21 maja w Pionkach, zmierzy się z Meksykaninem Erickiem Encinią (13-4-1, 5 KO).

“To rzadkość, aby na sparingi do Polski przyjeżdżał zawodnik tej klasy, co Domenico Valentino. Wśród amatorów był gwiazdą, mistrzem i wicemistrzem świata, wicemistrzem Europy, ma kilka brązowych medali MŚ i ME. Na igrzyskach w Londynie minimalnie przegrał walkę o medal. W Jego kategorii złoto zdobył wtedy znakomity Ukrainiec Wasyl Łomaczenko” – stwierdził Wrzesiński z Tymex Boxing Promotion.

Jako zawodowiec Valentino legitymuje się rekordem 9-2 (1 KO). Już w dziewiątej walce boksował, chociaż bez powodzenia – o pas mistrza Europy. Przegrał wtedy z Belgiem Francesco Paterą (24-3, 8 KO). W Polsce włoski pięściarz po raz pierwszy był w 2002 roku w Bydgoszczy, gdzie zajął trzecie miejsce w turnieju juniorów.

Tymex Boxing Night 17. Wrzesiński wystąpi na gali

„Po wielu latach przerwy przyjechałem do Polski na sparingi z Damianem Wrzesińskim, który okazał się bardzo wszechstronnym bokserem. To zawodnik bardzo dobrze przygotowany technicznie i taktycznie przez trenera Mariusza Koperskiego. Po tym, co zobaczyłem walcząc z Damianem, jestem przekonany, że za dwa tygodnie zanotuje świetny występ. Jest w absolutnej europejskiej czołówce” – podkreślił Valentino.

„Sparingi z Valentino to mnóstwo emocji i motywacji. Musiałem uważać na jego koronne ciosy. Czyli szybki lewy prosty, mocny lewy sierp i przede wszystkim trudny do uniknięcia prawy z góry z doskokiem. Ale i ja starałem się zaskakiwać Domenico. Oby więcej takich walk sparingowych” – zaznaczył Polak.

ZOBACZ:  Derby Trójmiasta dla Asseco Arki Gdyni!

Oprócz Wrzesińskiego, w Pionkach na Mazowszu wystąpi jeszcze kilku zawodników z grupy Mariusza Grabowskiego.

„Wracający po dłuższej przerwie do boksu Mateusz Rzadkosz (10-0-1, 3 KO) spotka się z Czechem Michalem Rybą (5-2, 4 KO). Tomasz Nowicki (7-0, 2 KO) zmierzy się z Ukraińcem Władysławem Gelą (10-2, 5 KO). Obaj zagraniczny rywale są już znani kibicom z polskich hal, m.in. Gela przegrał z naszym zawodnikiem Michałem Leśniakiem (14-1-1, 3 KO) o pas międzynarodowego mistrza Polski” – powiedział PAP organizujący galę Grabowski.

Ciekawie zapowiadające się starcie to bój mistrza „Gromdy” w boksie na gołe pięści Wasyla Halycza z Oskarem Wierzejskim (3-0) z Tymexu. Dla doświadczonego zawodnika z Ukrainy to pierwsza walka na zasadach boksu zawodowego. „Nowy powiew świeżości to współpraca w krajowym pięściarstwie Tymexu i MB Promotions z grupą Queensberry Polska. Na naszej gali w Pionkach wystąpią Kamil Mroczkowski (2-0, 1 KO), Wiktor Szadkowski (2-0, 0 KO) i debiutujący Piotr Łącz” – dodał szef Tymex Boxing Promotion.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x