Przejdź do treści

Twórcy znanego ketchupu Heinz stworzyli jedyną w swoim rodzaju wyspę Fortnite!

Ketchup Heinz Fortnite
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Heinz stworzył wyspę Fortnite kurczącą się o 1/3 szybciej niż w standardowej grze, aby zwrócić uwagę na problem zdrowia gleby i ochronić pomidory dla przyszłych pokoleń.

Gleba odgrywa zasadniczą rolę w systemie żywnościowym. Szacuje się, że 95% żywności, którą spożywamy, jest bezpośrednio lub pośrednio wytwarzana w glebie. Jednak według ekspertów ds. środowiska nasze gleby są zagrożone i mogą zniknąć w ciągu zaledwie jednego pokolenia, jeśli nie podejmiemy działań.

Dlatego w walce o zdrowie gleby Heinz nadaje sygnał S.O.S., prosząc graczy Fortnite o pomoc w zmianie tych tendencji. Jednocześnie zapewnia, że to nie koniec gry dla jego smacznych pomidorów oraz żywności, uprawianych dotąd na zdrowych glebach. Twórcy znanego i kochanego przez konsumentów ketchupu stworzyli jedyną w swoim rodzaju wyspę, inspirowaną farmami pomidorów Heinz na całym świecie. Po raz pierwszy w historii, gracze będą mieli za zadanie przegonić „burzę” 33% szybciej niż w trybie Battle Royale i Zero Build.

Kurczącą się bezpiecznie strefę opracowano, aby zwrócić uwagę na szybkie tempo, w jakim pogarsza się zdrowie gleb. Jest jednak też dobra wiadomość – gra w wirtualnym świecie będzie miała pozytywny wpływ na świat rzeczywisty, a Heinz pomoże ochronić dodatkowe 13,5 mln m2 gleb (co odpowiada wielkości ponad 1600 boisk piłkarskich).

Gracze będą mogli doświadczyć procesu uprawy pomidorów Heinz, zaczynając w szklarniach, gdzie znajdują się młode rośliny pomidorów, które są następnie przesadzane na pola, aby rosnąć i przekształcać się w dojrzałe owoce.

Heinz i Fortnite

Wyspa obrazuje tylko niektóre ze zrównoważonych i regeneracyjnych praktyk, które Heinz wspiera w realnym świecie, aby uprawiać doskonałej jakości pomidory używane do produkcji ketchupu o wyjątkowym smaku, znanego i uwielbianego przez fanów na całym świecie. Praktyki, mające na celu poprawę zdrowia gleby, obejmują uprawę pod osłonami, płodozmian i utrzymanie pokrywy glebowej. W 2020 roku Heinz zobowiązał się do dalszego doskonalenia swoich zrównoważonych praktyk rolniczych, aby chronić dobrą żywność dla przyszłych pokoleń.

„Jeśli chodzi o Heinz, wszystko zaczyna się od naszych pysznych pomidorów. Dlatego zobowiązaliśmy się do osiągnięcia zrównoważonego pozyskiwania pomidorów do ketchupu na całym świecie do 2025 roku. Poprzez to zobowiązanie budujemy lepsze gleby, które nie tylko zasilą nasze wyjątkowe pomidory, ale mają potencjał, aby pomóc w przechowywaniu węgla. Jest to ważny filar na naszej mapie drogowej, która ma doprowadzić Heinz do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku” – mówi Christina Kenz, Chief Growth & Sustainability Officer w Heinz.

„Wszyscy możemy odegrać rolę, całkiem dosłownie, w ochronie naszej gleby i pysznego jedzenia, które z niej wyrasta. Jest to bitwa, w której warto walczyć” – dodaje.

Gracze mogą uzyskać dostęp do wyspy Heinz’s S.O.S. Tomatoes poprzez wpisanie kodu „1877-1435-6432” na stronie z kodem wyspy znajdującej się na ekranie „Discovery” w Fortnite. Konsumenci mogą dowiedzieć się więcej o zrównoważonych praktykach Heinz odwiedzając strony: heinz.pl/SOSTomatoes i heinz.pl/Chronmynaszaglebe.

Jest to niezależnie stworzona mapa Fortnite Creative, która nie jest sponsorowana, wspierana ani administrowana przez Epic Games itp.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx