Turniej Prekwalifikacyjny do IO: Efektowne zwycięstwo reprezentacji Polski kobiet

Turniej Prekwalifikacyjny do IO
Fot. mat. prasowy

W pierwszym dniu Turnieju Prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich 2022 reprezentacja Polski kobiet pokonała Turcję 12:0. Jutro mecz z Meksykiem, a w niedzielę z Holandią.

W czwartek, 7 października na lodowisku w Bytomiu rozpoczął się Turniej Prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2022. Na inaugurację Biało-Czerwone zmierzyły się Turcja i zdecydowanie dominowały na tafli. Już po pierwszej tercji nasza drużyna prowadziła 5:0. W kolejnych odsłonach dalej zdecydowanie dominowała i zdobywała kolejne bramki. Kibice z entuzjazmem przyjmowali bramki Polek a po zakończonym spotkaniu skandowali „Dziękujemy, Dziękujemy”. Znakomicie spisała się Karolina Późniewska, która trzykrotnie trafiła do siatki.

Turniej Prekwalifikacyjny do Igrzysk
Fot. mat. prasowy

– Nie zakładaliśmy innej opcji niż zwycięstwo. Najważniejsza dla nas nie była wysoka wygrana, ale to, aby rozegrać dobre spotkanie – mówiła Późniewska. – Chcemy zmienić historię kobiecego hokeja w Polsce – zaznaczał trener reprezentacji Polski Ivan Bednar. – To była dla nas bardzo cenna lekcja. Mamy młody zespół i od początku było wiadomo, że nie mamy szans na nawiązanie równej walki z tak silną drużyną jak Polska – przekonywała Basak Demirkol, kapitan tureckiej kadry narodowej.

Turniej Prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2022

Czwartek, 7 października

Polska – Turcja 12:0 (5:0, 5:0, 2:0)

Zielińska 2, Talanda 5, Sikorska 10, Czarnecka 12, Wieczorek 12, Późniewska 25, Sikorska 31, Późniewska 34, 36, Dziwok 38, Sikorska 55, Tomczok 59.

Harmonogram pozostałych meczów Turnieju:

8.10, piątek

Holandia – Turcja, godz. 16:00

POLSKA – Meksyk, godz. 20:00

10.10, niedziela

Holandia – POLSKA, godz. 12:15

Turcja – Meksyk, godz. 16:15

Ceny wejściówek: bilet normalny – 20 zł za dzień (dwa spotkania), bilet ulgowy – 10 zł za dzień (dwa spotkania), wstęp bezpłatny – dzieci do lat 10. bilet trzydniowy – normalny – 40 zł, ulgowy – 30 zł.

ZOBACZ:  Szef Bellator MMA Scott Coker wyjaśnia dlaczego pokusił się o ściągnięcie Yoela Romero

Mecze reprezentacji Polski są transmitowane w TVP Sport. Pozostałe spotkania są transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx