Przejdź do treści

Transmisja meczu Legia Warszawa – Dynamo Kijów w kanale 89 hybrydowej telewizji naziemnej

Fot. legia.com / mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dzięki współpracy Emitel i Legii Warszawa, kibice stołecznego klubu będą mieli możliwość obejrzeć dwa mecze sparingowe w telewizji hybrydowej (HbbTV).

Ta innowacyjna propozycja jest ciekawym przykładem, który pozwala kibicom przybliżyć technologię HbbTV. Widz telewizji naziemnej w kanale 89 trafia na serwis, który może kojarzyć się z portalem internetowym. To jednak miejsce, gdzie są udostępnione materiały, nie wyemitowane wcześniej na kanałach sportowych, oferujących transmisje meczów. W serwisie znajdują się dodatkowe wywiady z piłkarzami, transmisje z szatni oraz inne ciekawe audycje. Na tym kanale wyemitowane zostaną właśnie dwa mecze sparingowe Legii.

Plan transmisji meczów kontrolnych Legii Warszawa w telewizji hybrydowej HbbTV:

Mecz 1: Legia – Dynamo Kijów, niedziela 19 stycznia o godz. 15.00 (transmisja również w aplikacji Legii i na Legia.com)

Mecz 2: Legia – Kairat Almaty, niedziela 26 stycznia o godz. 15.00 (transmisja również w aplikacji Legii i na Legia.com)

HbbTV to połączenie świata broadcastingu, czyli rozprowadzania programów telewizyjnych drogą naziemną, z internetem. Dzięki temu cyfrowa telewizja naziemna ma szansę się rozwijać, zdobywać nowych widzów. Wprowadzenie nowych funkcjonalności pozwoli stać się tej formie dystrybucji sygnału TV jeszcze atrakcyjniejszą platformą. Widzowie korzystający z naziemnej telewizji cyfrowej mogą mieć dostęp do wymienionych udogodnień, pod warunkiem posiadania telewizora o odpowiednich parametrach. Musi być podłączony do szerokopasmowego łącza internetowego a po drugie posiadać standard HbbTV. Obecnie standard ten jest już dostępny w większości sprzedawanych telewizorów.

Telewizja hybrydowa (HbbTV) dodaje szereg nowych funkcjonalności do znanych nam kanałów, (tych, które oglądamy przez cyfrową telewizję naziemną) – choćby takich jak dostęp do wyemitowanych programów, VOD, program telewizyjny, odbiór stacji radiowych, głosowanie w programach telewizyjnych. Według propozycji rozporządzenia Ministra Cyfryzacji, które miałoby wejść w życie 1 września 2020 roku technologia HbbTV miałaby być obligatoryjna dla odbiorników, które mają możliwość podłączenia do internetu i mają funkcje interaktywne.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx