Przejdź do treści

TOTALbet PunchDown 5 już w ten piątek we Wrocławiu!

PunchDown 5
Fot. PunchDown

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W najbliższy piątek we wrocławskim klubie Studio P1 The Next Level odbędzie się uczta dla fanów mocnych wrażeń. Zdobywający światową popularność slapfighting robi furorę również w Polsce.

W walce wieczoru na gali TOTALbet PunchDown 5 zmierzą się Bodybuilderka Monika „Waldek” Rozmuz-Quandt z Ewą Piątkowską, pierwszą polską mistrzynią Europy i mistrzynią świata WBC, najbardziej prestiżowej federacji bokserskiej. Widzowie zobaczą również pojedynek Esmeraldy Godlewskiej i Patrycji Karczewskiej Patusi znanej z Projektu Lady.

Kto jeszcze zmierzy się na piątkowej gali? 

W międzynarodowym turnieju slapfightingu weźmie udział 16 zawodników, a wśród nich: Dwukrotny Mistrz PunchDown – Dawid „Zaleś” Zalewski, Mistrz PunchDown 4 – Marcin „Kostrześ” Kostrzewski, Półfinalista PunchDown 3 – Strongman Artur „Waluś” Walczak, Armwrestler Marek „Maras” Neryng, Wielokrotny Mistrz Świata w trójboju siłowym – Słowak Nikolas „Predator” Tóth, Reprezentant Słowacji w Armwrestlingu – Peter „Aligator” Truchlik oraz Brazylijczyk Wágner da Conceição Martins, znany na całym świecie jako Zuluzinho – legendarny, 2-metrowy profesjonalny zawodnik MMA oraz vale tudo. Znany z występów Pride FC i pojedynków m.in. z Fedorem Emelianenko. Co ciekawe to nie pierwszy kontakt „Little Zulu” ze slap fightingiem, ponieważ w 2020 roku zmierzył się z występującym na PunchDown 3 Vasilym „The Dumpling” Kamotskiym.

Polska organizacja PunchDown zyskuje z pewnością coraz większą popularność na całym świecie. Wśród licznych aktywności federacja PunchDown jest m.in. założycielem WSFA (ang. World Slap Fighting Alliance) – inicjatywy mającej na celu przybliżenie zasad slapfightingu, promocję profesjonalnych federacji oraz prowadzenie międzynarodowego rankingu pro slapfighterów.

„Slap fighting to alternatywa, która wnosi powiew świeżego powietrza do społeczności sportów walki. W pierwotnych założeniach UFC miało być walką bez ograniczeń, która otaczała walczących elektrycznym ogrodzeniem, za którym znajdowały się aligatory. Ta sama UFC jest dziś wiodącą organizacją mieszanych sztuk walki na świecie. Kto wie, jak może wyglądać slap fighting za pięć czy dziesięć lat? Dlatego też dziś dokładamy wszelkich starań, aby przybliżyć ludziom zasady tej dziedziny sportu i pokazać jak wyglądają przygotowania do tego typu pojedynków. W slap fightingu ogromne znaczenie mają nie tylko warunki fizyczne, ale i odpowiednie przygotowanie psychiczne, a także mentalne” – komentuje Jakub Henke, współzałożyciel PunchDown.

PunchDown 5 – kiedy gala?

Gala TOTALbet PunchDown 5 rozpocznie się w piątek 22 października o godz. 19.00. Transmisję będzie można obejrzeć w systemie PPV oraz na żywo we wrocławskim klubie Studio P1 The Next Level, do którego liczba biletów jest ograniczona.

Bilety dostępne są pod adresem: https://bilety.punchdownfight.com/. Dostęp do wydarzenia poprzez PPV to koszt od 19,99 zł, zakup jest możliwy oczywiście na stronie punchdown.tv.

https://www.instagram.com/p/CVPlJ6wI1cJ/
instagram.com/punchdownfight
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx