Przejdź do treści

Tor Służewiec: Wyścigi konne ruszają już w ten weekend!

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Niezbędne środki, które zostały wprowadzone przez rząd ze względu na pandemię COVID-19 silnie wpłynęły na wiele dziedzin naszego życia, w tym na sport i hodowlę. Od dłuższego czasu sytuacja epidemiczna w Polsce poprawia się, dzięki temu powoli zmniejszane są wprowadzone wcześniej obostrzenia. W ramach III etapu odmrażania gospodarki Kancelaria Prezesa Rady Ministrów umożliwiła rozpoczęcie rozgrywania wyścigów konnych.

Totalizator Sportowy, który od dwunastu lat jest dumnym mecenasem Toru Służewiec wspierającym wyścigi konne w Polsce, wraz z Polskim Klubem Wyścigów Konnych łączył siły od wielu tygodni, by skutecznie działać na rzecz jak najszybszego rozpoczęcia sezonu. Dla Spółki to wyróżnienie, że może być częścią tego prestiżowego procesu selekcji, którym są wyścigi konne.

Zespół Toru Wyścigów Konnych Służewiec zaktualizował harmonogram dni wyścigowych, który jest dostosowany do obecnych warunków i zakłada zachowanie 51 dni wyścigowych w sezonie.

Dotychczasowi Partnerzy sezonu wyścigowego widzą potencjał swojej dalszej współpracy z Torem Służewiec, m.in. firma Westminster potwierdziła swój istotny wkład w rozwój wyścigów konnych dodając własne środki finansowe do puli dla zwycięzców poszczególnych gonitw na ten sezon.

Tor Służewiec Wyścigi konne
Fot. mat. prasowy | Tor Służewiec: Wyścigi konne

Tor Służewiec – wyścigi konne. Dni wyścigowe bez publiczności

Dni wyścigowe do odwołania będą przeprowadzane bez wstępu dla publiczności. Wszystko przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa. Zostały one opracowane w ramach „Planu zabezpieczenia mityngów wyścigowych odbywających się na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie” wypracowanego wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz pozytywnie zaopiniowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Aby popularyzować wyścigi konne w Polsce i dać możliwość przeżywania sportowych emocji Polakom głodnym rozrywki Totalizator Sportowy realizować będzie transmisję LIVE ze wszystkich gonitw. Kontynuowane będzie także studio w ramach Służewiec iTV. Rozpoczęło one działalność w poprzednim sezonie przybliżając szerokiej publiczności zasady i historię wyścigowego świata.

Tor Służewiec – wyścigi konne. Sezon wyścigowy 2020 w liczbach

W sezonie 2020 odbędzie się:

 • 51 dni wyścigowych
 • 445 gonitw
 • 263 gonitwy dla koni pełnej krwi angielskiej, w tym:
 • 35 nagród imiennych w kategoriach A i B
 • 50 gonitw grupowych dla dwulatków
 • 160 gonitw dla koni czystej krwi arabskiej, w tym:
 • 21 nagród imiennych w kategoriach A i B
 • 60 gonitw grupowych dla trzylatków
 • 19 gonitw dla kłusaków francuskich
 • 3 gonitwy dla koni szlachetnej półkrwi

Łącznie do sezonu 2020 zgłoszono 1229 koni. Wśród nich 726 koni pełnej krwi angielskiej, 411 koni czystej krwi arabskiej, 50 koni półkrwi i 42 kłusaków francuskich, w tym:

 • konie pełnej krwi angielskiej: 237 koni dwuletnich, 203 trzyletnich i 286 czteroletnich i starszych
 • konie czystej krwi arabskiej: 225 koni trzyletnich, 97 czteroletnich i 89 pięcioletnich i starszych
 • i konie półkrwi: 21 trzyletnich i 29 czteroletnich i starszych
 • kłusaki francuskie: 4 trzyletnie i 38 czteroletnich i starszych

Pierwsza dwudniówka na Służewcu

Wyjątkowo, bo „dwudniówką” rozpoczną się tegoroczne zmagania na Służewcu. Tradycyjnie już przed pierwszą gonitwą, nim nad torem uniesie się słynne „Ruuuszyły…”, usłyszymy przebój „Bomba w górę” w wykonaniu Jaremy Stępowskiego. Potem już uwaga wszystkich skupi się na głównych aktorach, czyli koniach i dosiadających ich dżokejach. Odbędą się tradycyjne dla rozpoczęcia sezonu gonitwy w sobotę: Handicapu Otwarcia – Nagrody Dandolo oraz Memoriały Tomasza Dula, w niedzielę biegi: o Nagrodę Dżamajki i Strzegomia.

Wspomnienie Króla Toru, jego ulubieńca i wielkiego miłośnika wyścigów konnych

Tradycyjnie w pierwszy dzień sezonu, zobaczymy zmagania trzylatków w Memoriale Tomasza Dula, gonitwie upamiętniającej legendarnego „Króla Toru”. Tomasz Dul był ulubieńcem służewieckiej publiczności, w swojej karierze zwyciężał aż 1311 razy, a w 2001 roku ustanowił rekord liczby zwycięstw w jednym sezonie – aż 140 wygranych. Jeździł także zagranicą, m. in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pięciokrotnie wygrywał Derby, a trzykrotnie Wielką Warszawską.

Jednym z jego pupili był Dandolo, służewiecki miler, dosiadany w ostatnich dwóch sezonach w trakcie jego kariery właśnie przez Tomasza Dula. Trenowany przez Macieja Janikowskiego Dandolo, dziewięciokrotnie zwyciężał na bieżni. Ścigał się nie tylko w Polsce, ale też na Słowacji i w Czechach. To właśnie jego imieniem nazwany jest handicap otwarcia.

Nagroda Generała Władysława Andersa

Trzecia imienna gonitwa tego dnia, to Nagroda Generała Władysława Andersa. Powszechnie wiadomo, że Generał Anders był wybitnym żołnierzem i dowódcą, jednak mniej popularny jest fakt, że Generał był też miłośnikiem koni. Od dzieciństwa jeździł konno, uczestniczył w jeździeckich mistrzostwach Wojska Polskiego. W 1925 roku był szefem reprezentacji Polski, która po raz pierwszy w historii sięgnęła po Puchar Narodów. Sam był też właścicielem, posiadał stajnię wyścigową, liczącą aż 28 koni i hodowcą folblutów. Gonitwa jego imienia, rozgrywana jest oczywiście na warszawskim torze od 2017 roku.

Nagrody Dżamajki i Strzegomia już w pierwszą niedzielę

Dodatkowy smak z pewnością mają przedderbowe sprawdziany dla koni trzyletnich. Już drugiego dnia, zobaczymy dwa ważne sprawdziany dla koni rocznika derbowego. Nagroda Strzegomia jak zawsze zgromadziła najwyżej sklasyfikowane w handicapie generalnym konie dwuletnie zeszłego sezonu. Wśród nich jedyna klacz w stawce, niepokonana w sześciu startach – Inter Royal Lady. Czy silna stawka ogierów nawiąże z nią walkę?

Mniejsze sukcesy odnosiły w zeszłym roku rówieśniczki Inter Royal Lady. Możliwe jednak, że wśród pozostałych klaczy także są kandydatki do triumfu w najważniejszych gonitwach rocznika. Potencjalne przyszłe gwiazdy, może wyłonić bieg o Nagrodę Dżamajki.

Liczne stawki kłusaków

Inaugurujące biegi dla kłusaków zgromadziły na starcie 10 i 12 koni. W Nagrodzie Otwarcia Sezonu Kłusaczego zobaczymy gwiazdy polskiego kłusu – Brandy Hornline i powracającego po kontuzji Diego de Busset.

Tor Służewiec – wyścigi konne. Plan gonitw – 16.05.2020

13:00 – (1) – Nagroda Dandolo – Handikap Otwarcia – Gonitwa handikapowa I grupy dla 4-letnicj i starszych koni
13:45 – (2) – Nagroda Skowronka – Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej I grupy
14:30 – (3) – Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które biegały
15:15 – (4) – Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej wyłącznie III grupy
16:00 – (5) – Memoriał Tomasza Dula – Gonitwa handikapowa I grupy dla 3-letnich koni
16:45 – (6) – Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy
17:30 – (7) – Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy
18:15 – (8) – Gonitwa dla 4-letnicj i starszych koni III grupy
19:00 – (9) – Nagroda Otwarcia Sezonu Kłusaczego – Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich

Plan gonitw – 17.05.2020

13:00 – (1) – Nagroda Wiosenny Sprint – Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich, które uzyskały sumę nagród do 70 000 zł
13:45 – (2) – Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały
14:30 – (3) – Nagroda Dżamajki – Gonitwa dla 3-letnich klaczy II grupy
15:15 – (4) Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej wyłącznie III grupy
16:00 – (5) – Nagroda Strzegomia (Specjalna – kat. B) – Gonitwa dla 3-letnich koni
16:45 – (6) – Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłączenie III grupy
17:30 – (7) – Gonitwa handikapowa II grupy dla 3-letnich koni
18:15 – (8) – Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni II grupy

Transmisja w Służewiec iTV

Wszystkie gonitwy będą transmitowane za pośrednictwem telewizji internetowej Służewiec iTV na stronie internetowej www.torsluzewiec.pl, a także na facebookowym profilu Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Transmisjom towarzyszyć będzie Studio, w którym prowadząca Annamaria Sobierajska spotka się z licznymi ekspertami i miłośnikami wyścigów konnych. Wśród gości znajdą się m.in.

 • Zbigniew Kazimierz Boniek – polski piłkarz, trener, działacz piłkarski i biznesmen, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także członek Komitetu Wykonawczego UEFA,
 • Robert Zieliński – doświadczony dziennikarz, aktualnie związany z redakcją Polska The Times, prywatnie hodowca i właściciel koni wyścigowych,
 • Paweł Warszawski – utytułowany zawodnik Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, wielokrotny reprezentant Polski na arenie międzynarodowej,
 • Marek Siudyn – polski aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, środowisku hippicznemu znany jako wielki miłośnik koni.

Wspólnie zaproszą publiczność do tętniącego życiem królestwa wyścigów konnych, opowiedzą o najciekawszych punktach programu, zdradzą branżowe ciekawostki i przedstawią jasno i klarownie zasady rozgrywanych gonitw.

Transmisja: www.torsluzewiec.pl oraz profil na Facebooku Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx