Przejdź do treści

Tomasz Kammel, Mateusz Gessler i Blowek na premierze książki Radka Kotarskiego „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej”

Natasza Kotarska i Radosław Kotarski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Radek Kotarski, znany dziennikarz, przedsiębiorca, prezenter telewizyjny, właśnie wydał książkę o bardzo intrygującym tytule: „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej”. Czy to w ogóle możliwe? Autor książki przekonuje, że tak. W Centrum Praskim Koneser w specjalnie stworzonym studiu nagrań (680 m2) zorganizowane zostało spotkanie, na które Radek zaprosił kilka najbliższych, szczególnie ważnych osób w jego życiu.

Pojawili się m.in. jego żona Natasza Kotarska, Marcin Prokop, Dawid Podsiadło, Paulina Mikuła, Mateusz Gessler, Rafał Gębura, Tomasz Kammel, Blowek czy Marcin Cejrowski.

W swojej książce Radek Kotarski przeanalizował tysiące prac naukowych, aby wyłuskać z nich zweryfikowane informacje, dzięki którym lepiej można zorganizować sobie dzień, znaleźć większą motywację, skutecznie zrealizować swoje cele, stworzyć dobre nawyki i znaleźć czas dla siebie.

Tomasz Kammel, Dawid Podsiadło, Rafał Gębura, Radosław Kotarski, Natasza Kotarska, Marcin Prokop, fot. Piętka Mieszko/AKPA

„Kiedyś sam poszukiwałem dobrych sposobów na ogarnięcie swojej pracy. Zresztą większość z nas szuka w życiu gotowych rozwiązań, jak przejść przez rozmowę kwalifikacyjną, jak być zmotywowanym, w jaki sposób planować i realizować cele. Niestety, często uzyskujemy pomoc słabej jakości, od różnego rodzaju szarlatanów sukcesu, którzy mówią: „Jesteś zwycięzcą i wszystko jest możliwe”. Niestety, nie jest. Do wielu spraw musimy podejść z dużym realizmem, spokojem. Przeanalizowałam prace profesorów psychologii, akademików, którzy poświęcili swoje życie badając te zjawiska. Całą tę akademicką wiedzę przełożyłem na język zrozumiały i praktykę” – powiedział Radek Kotarski.

Radosław Kotarski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

„Ta książka jest fenomenalna. Pokazuje, jak rozsądne planowanie może przynieść gigantyczne efekty. Oprócz badań naukowych, które przeanalizował i opisał w prosty sposób, jest tam dużo jego własnych doświadczeń. Radek jest człowiekiem, który nic od nikogo nie dostał, a wszystko co osiągnął, oparte jest na jego pomyśle, pracowitości, ergonomii w podejściu do czasu. Cieszy mnie to, że jest jednym z tych, którzy nie kiszą swojego sukcesu, tylko chętnie się nim dzielą” – powiedział Tomasz Kammel.

Tomasz Kammel i Radosław Kotarski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

„Byłem przy powstawaniu tej książki, ponieważ Radek pisał ją w biurze, w którym także przesiaduję. Przez ramię zaglądałem, o czym pisze, czasami dyskutowaliśmy o różnych tematach. Czytałem gotową książkę i mam same najlepsze opinie. Tam jest dużo mięsa, a mało wody. Dużo konkretnych narzędzi, jak sobie radzić z efektywnym wykorzystaniem czasu, jak pracować lepiej, wydajniej. Jest użyteczna” – powiedział Marcin Prokop.

Marcin Prokop i Radosław Kotarski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

„Gdy zobaczyłem tytuł książki, natychmiast napisałam do Radka: „Takiej rzeczy właśnie potrzebuję!”. Kibicuję mu od dawna. Samo nazwisko świadczy, że książka będzie jakościowa, że jest to coś mocno przemyślanego, coś nad czym długo pracował” – powiedział Rafał Gębura.

Bohaterem spotkania było też czerwone ferrari – symbol luksusu i& obiekt marzeń Radka sprzed wielu laty. „Czerwone ferrari dla mnie jest symbolem nieprawidłowego podejścia do pracy. Człowieka, który jest w stanie zaharować się na śmierć, aby tym samochodem jeździć. Dziś wiem, że to było niewłaściwe podejście” – powiedział Radek Kotarski. Autor książki chce przekazać wymarzone czerwone ferrari na aukcje WOŚP. „Mam nadzieję, że zrobi dużo dobrego dla laryngologii” – dodał.

Karol Gązwa „Blowek” i Radosław Kotarski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Książkę „Inaczej” można kupić wyłącznie w Internecie i nie ma jej w księgarniach. Właśnie ruszyła jej przedsprzedaż pod adresem http://inaczej.alt.pl.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx