Przejdź do treści

Tola Janowska prezentuje pierwszy singiel „Down With His Love”

Fot. kadr z teledysku Tola Janowska - Down With His Love

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Piosenka „Down with his Love” została oparta na moich doświadczeniach z mężczyznami. Jako, że nie umiem ściemniać, padają tam nawet imiona – mówi Tola Janowska odpowiedzialna za słowa i muzykę do pierwszego singla.

Tola Janowska to młoda – 19-letnia wokalista, która muzyką żyje od pierwszych godzin życia. Głównie za sprawą jej taty Roberta Janowskiego, który zaszczepił w niej miłość do brzmień wyszukanych.

– Tak naprawdę nie miałam za bardzo większego wyboru. Od maleńkości tata pokazywał mi kultowe płyty, „białe kruki”, klasyki gatunków. Zamiast słuchać polskiego popu jak moi rówieśnicy, „tonęłam” pod AC/DC, Deep Purple, Frankiem Sinatra, Niną Simone, Pink Floyd, Queen i chyba najmocniejszym wtedy dla mnie znaleziskiem – Michaelem Jacksonem – mówi Tola.

„Down With His Love” była w zasadzie piosenką, która skłoniła mnie do nagrania płyty i potraktowania mojej twórczości na poważnie. Napisałam ją w kompletnym dołku, siedząc w ręcznikowym turbanie na wykładzinie z plastikowym ukulele kupionym w ramach kaprysu. Czasem tak jest, myślę że wrażliwcy mnie tutaj zrozumieją, że człowiek bywa zaskoczony czymś co stworzy. Zwłaszcza z perspektywy czasu gdy odnajduje tam drugie dno lub słyszy słowa, których ówcześnie się bał lub nawet nie miał pojęcia, że w nim żyją. „Down With His Love” została oparta na moich doświadczeniach z mężczyznami. Jako, że nie umiem ściemniać, padają tam nawet imiona. Z racji jak wielki przełom zrobiła w moim myśleniu muzycznym i nie ukrywaniu twarzy, zasługiwała na specjalnie traktowanie, dlatego też zdecydowaliśmy się do niej nagrać teledysk. Przy robieniu teledysku pomagała mi Zofia Komasa i barwie żółtej niech będą dzięki, żeśmy na siebie trafiły. Udział w teledysku biorą też moi przyjaciele, żadni oszukani statyści. Wśród nich nawet znajduje się jeden chłopak, o którym wzmianka jest w piosence (może się domyślicie). Więc jeśli uważasz, że każdy człowiek nie ważne czy w relacji romantycznej czy innej zostawia na Tobie jakieś piętno, jak plasterek na ranę która czasami goi się od razu a czasem ropieje i zostawia bliznę… obejrzyj ten teledysk. To cały ten proces zamknięty w dwóch minutach. Mam nadzieję, że ci się spodoba. Żółtych – mówi Tola Janowska.

Tola Janowska – Down With His Love. Zobacz teledysk:

Tola Janowska – Down With His Love
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google