Przejdź do treści

The Weeknd statystycznie najpopularniejszym muzykiem na świecie

The Weeknd najpopularniejszym muzykiem
The Weeknd, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

The Weeknd został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako „statystycznie najpopularniejszy muzyk na świecie”. Kanadyjski artysta zasłużył na tytuł, bijąc dwa ważne rekordy w tym roku.

W styczniu tego roku The Weeknd został pierwszym artystą w historii Spotify, który przekroczył 96 mln słuchaczy miesięcznie. Następnie, zaledwie miesiąc później, gwiazdor poprawił ten wynik i przekroczył barierę 100 milionów. Stan na 20 marca 2023 to 111,4 mln słuchaczy miesięcznie. Następna w kolejce Miley Cyrus ustępuje Kanadyjczykowi o 29 milionów.

The Weeknd ma szansę na dodatkowe polepszenie wyniku. Niedawno w serwisach cyfrowych ukazała się specjalna edycja albumu „Starboy”. Płyta niedawno ponownie trafiła do pierwszej dziesiątki listy Billboard 200, choć ukazała się w 2017 roku. Stało się to po tym, jak singiel „Die For You” w ostatnich tygodniach podbił listy przebojów i został siódmym numerem 1. na Billboardzie w karierze artysty.

W nowej wersji „Die For You” można usłyszeć Arianę Grande:

W artykule Księgi Rekordów Guinessa, opisującym sukcesy artysty, czytamy: „The Weeknd to statystycznie najpopularniejszy muzyk na świecie i nikt nie zagraża jego wynikowi”.

The Weeknd nie poprzestaje na rekordach w cyfrze, zbiera także te związane z wyróżnieniami. Na jego koncie są już 22 nagrody Juno. Do obecnej rekordzistki, Anne Murray, brakuje mu już tylko trzech statuetek. Na tegorocznej gali The Weeknd został nagrodzony w kategoriach Artysta roku, Kompozytor roku, Singiel roku („Sacrifice”), Album roku i Popowy album roku („Dawn FM”).

Niedawno gwiazdor udostępnił swój pierwszy koncertowy album w karierze. „Live At SoFi Stadium” to zapis dwóch koncertów z Los Angeles, które odbyły się w 2022 roku. Filmowy zapis wydarzenia jest dostępny na platformie HBO Max. 9 sierpnia 2023 The Weeknd wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx