The Voice Senior. Raisa Misztela oczarowała jurorów fantastycznym wykonaniem “Niech żyje bal” Maryli Rodowicz

Raisa Misztela, fot. Kurnikowski/AKPA

OBSERWUJ NAS:

Etap przesłuchań w ciemno w programie “The Voice Senior” już się zakończył. Jedną osób, która podbiła serca jurorów była Raisa Misztela, która rewelacyjne wykonała utwór “Niech żyje bal” Maryli Rodowicz.

Raisa Misztela pochodzi z Ukrainy, ale od ponad 30 lat mieszka w Polsce. To właśnie ona podczas przesłuchań w ciemno zrobiła największe wrażenie na jurorach, którzy bez wyjątku błyskawicznie odwrócili swoje fotele.

Raisa Misztela – “Niech żyje bal”. Przesłuchania w ciemno – The Voice Senior 2:

Raisa Misztela – “Niech żyje bal” – Przesłuchania w ciemno – The Voice Senior 2

Druga edycja “The Voice Senior”, do którego, po pierwszej rewelacyjnej edycji, napłynęło morze zgłoszeń od dam i gentlemenów 60+, którzy kochają muzykę, cieszy się dużą popularnością. Mimo upływu lat wciąż tańczą, śpiewają i uczą młodych gry na instrumentach. Swoją energią życiową i talentem mogli obdzielić całą swoją rodzinę. Jedni zjedli zęby na graniu do przysłowiowego kotleta, na weselach, prywatkach, dancingach, pokładach statków turystycznych, festiwalach, czy na ulicy, ale robili też tzw. karierę zagranicą. Inni szkolili swój warsztat w skrytości czterech ścian lub w lokalnych domach kultury. Są i tacy, którzy w młodości przewijali się przez festiwale w Zielonej Górze czy Opolu, a nawet zdobywali wyróżnienia. W czasie przesłuchań w ciemno, trenerzy: Izabela Trojanowska, Alicja Majewska, Witold Paszt oraz Andrzej Piaseczny, dwoili się i troili, kusili i pożądali najbardziej utalentowanych uczestników do swojej drużyny.

Witold Paszt, Izabela Trojanowska, Alicja Majewska, Andrzej Piaseczny, fot. Kurnikowski/AKPA

Z kolei prowadzący Marta Manowska i Rafał Brzozowski podróżowali po Polsce, by poznać historie tych szczęśliwców, którym udało się zdobyć bilet do show. “Zbierając ludzkie historie, gdzieś na samym końcu przychodzi wniosek, że moja praca ubogaca mnie jako człowieka. W tym czasie moje życie prywatne schodzi na drugi plan, ale wciąż się toczy. Często doświadczenia, niedostatki, małe szczęścia, cierpienia, o których słyszę od moich bohaterów, przeplatają się z moimi emocjami. Nie da się od tego uciec. I nie trzeba od tego uciekać. Dziś jestem o tę wiedzę mądrzejsza i nie obrażam się na to, że tak jest. Ostatnio dostałam wiadomość od osoby, która obserwuje mnie na Instagramie: “Pani Marto, zazdroszczę, że może pani obcować z tak wieloma pięknymi ludźmi”. Czuję wdzięczność” – mówi Marta Manowska.

ZOBACZ:  Call Me By Your Name - Live in Concert. Europejska premiera w czterech polskich miastach

“Ktoś otwiera przede mną drzwi do swojego wnętrza, a ja przychodzę ze swoimi emocjami. Lecą łzy, pojawia się radość, śmiech, milczenie, ciężki oddech, a czasem ktoś tupnie nogą. To jest chemia. To jest prawda o nas. Oczywiście, gdy gasną światła zdejmuję kostium i zmywam makijaż, ale ślad każdego bohatera, z każdej edycji, z każdego programu, we mnie jest. To piękna pajęczyna utkana ze szlachetnych nici” – dodaje.

Każdy z uczestników “The Voice Senior” przyznaje, że występ na profesjonalnej scenie był ich największym marzeniem, a Telewizja Polska, dzięki magii świateł i dźwięku, orkiestrze na żywo oraz wspaniałym nazwiskom zasiadającym w fotelach trenerów sprawiła, że urosły im skrzydła, a przygoda z muzyką będzie trwać do końca ich życia. Najstarszą uczestniczką przesłuchań w ciemno “The Voice Senior” okazała się 94,5-letnia, artystka malarka z Warszawy, Danuta Krasnodębska, która choć nie przeszła do dalszej rywalizacji swoją interpretacją piosenki Ordonki “Jesienna piosenka”, to skradła serca trenerów i widzów, którzy lawinowo piszą do niej listy z wyrazami sympatii, ale też słowami wsparcia. Ostatecznie, w drużynie Alicji Majewskiej znaleźli się: Cezary Olszewski, Elżbieta Jatulewicz, Irena Hodowaniec, Jolanta Zajac-Stachurska, Kazimierz Górecki oraz Raisa Misztela. Andrzej Piaseczny skusił: Romualda Ardanowskiego, Barbarę Parzeczewską, Ireneusza Noska, Andrzeja Musiałka, Andrzeja Sobolewskiego oraz Annę Tchórzewską. Iza Trojanowska będzie rozwijała warsztat wokalny: Andrzeja Nosowskiego, Waldemara Bary, Tomasza Szymańskiego, Andrzeja Szpaka, Teresy Kuczery oraz Wiesława Herliczki. Z kolei Witold Paszt poswinguje z Anną Mieszało, Teresą Mikutą, Janem Adamiakiem, Andrzejem Pawłowskim, Ewą Olszewską i Jadwigą Paduch.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x