Przejdź do treści

The Pau powraca z mocnym przesłaniem

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

The Pau, czyli jednoosobowy projekt Pauliny Dudek, bezkompromisowej młodej artystki, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty, przedstawia nowy utwór „Prawi”.

To ważny i mocny głos młodego pokolenia, bezkompromisowy komentarz do obecnej sytuacji w kraju. Utwór został zaprezentowany dzień przed Świętem Niepodległości, jest reakcją na brutalizację sceny politycznej, brak tolerancji i nagonkę na mniejszości w Polsce.

„Nocne polucje od snów z chłopcami / Ruszymy w miasto zrobić porządek z gejami / Miłości przecież się nie wybiera / Kochamy Polskę i czcimy Hitlera” – śpiewa w nowym singlu.

The Pau – Prawi:

The Pau – Prawi

The Pau to niezwykłe zjawisko na polskiej scenie. Zagrała kilkaset koncertów głównie na alternatywnych festiwalach w Polsce, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Holandii, Izraelu oraz na Ukrainie, Litwie i Słowacji. Sama na scenie, z gitarą, od pierwszych minut wciąga publiczność w swój świat, miażdży energią, porywa mocnym przekazem i szczerością.

W 2019 roku wydała płytę „Raj”, która ukazała się nakładem Mystic Production. Znalazła się wśród 10 płyt najlepiej opowiadających o współczesnej Polsce według „Gazety Wyborczej” oraz na 6. miejscu najlepszych polskich płyt 2019 roku zdaniem Bartka Chacińskiego w „Polityce”.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx