Telewizor na 2021 rok – wybierzmy dobrze

Telewizor na 2021 rok
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Wybór odpowiedniego telewizora w obecnych czasach nie jest sprawą najłatwiejszą. By się o tym przekonać, wystarczy wejść do jakiegokolwiek sklepu z takim sprzętem, czy to w centrum handlowym, czy to w Internecie. Ilość modeli telewizorów, na jaką się tam natkniemy, może nas przyprawić o zawrót głowy.

Telewizor na 2021 rok. Dobrze by było odpowiednio się przygotować do takich zakupów. Im więcej będziemy wiedzieć na dany temat, tym lepszego wyboru dokonamy.

Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?

Poszukiwania telewizora, który spełni nasze oczekiwania w 2021 roku, możemy rozpocząć w sieci. Warto tam znaleźć taki sklep internetowy, który dysponuje dużym wyborem różnego rodzaju odbiorników. To nam zagwarantuje, że znajdziemy tam taki telewizor, na jakim nam zależy. Jeśli więc marzą nam się udane oraz solidne zakupy za odpowiednią cenę, koniecznie musimy zajrzeć na stronę: neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory.html. W sklepie NEO24.pl znajdziemy obecnie aż sto sześćdziesiąt sześć różnego rodzaju telewizorów o bardzo zróżnicowanych parametrach technicznych. Warte podkreślenia jest także to, że ich oferta w 2021 roku cały czas ulega rozszerzaniu, a więc warto trzymać rękę na pulsie, a z pewnością pod nasz dach trafi taki telewizor, który spełni wszelkie nasze oczekiwania. Musi on mieć dobrą rozdzielczość, rozmiar przekątnej, powinien być wyposażony w technologię HDR, Smart TV, posiadać odpowiednią ilość gniazd różnego typu, itp. Im nowocześniejszy telewizor wybierzemy, tym dłużej nam posłuży w przyszłości.

Rozdzielczość 4k czy 8k? Którą wybrać w 2021?

Telewizory dostępne w sprzedaży w 2021 roku mogą dysponować dwoma podstawowymi rozdzielczościami 4K albo 8K. Telewizor z rozdzielczością 4K, jet także określany jako Ultra HD 4K, a jego obraz składa się z 3840 na 2160 pikseli. Z kolei telewizor wyprodukowany w technologii 8K oferuje nam obraz o rozdzielczości 7680 na 4320 pikseli. Oczywiście możemy nabyć droższy telewizor 8K, ale wbrew pozorom jakość obrazu nie będzie się zbytnio różniła do tej w telewizorze 4K. Tak więc jest to wydatek, na który można sobie pozwolić, ale nie jest on wcale konieczny, aby to zrobić.

ZOBACZ:  Launch platformy Viaplay w Polsce - event z gwiazdami

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

1) Telewizory OLED
2) Telewizory QLED
3) Telewizory LED

Zastanawiając się nad telewizorem warto też poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej matrycy. Obecnie w sprzedaży mamy trzy podstawowe typy matryc OLED, QLED oraz LED. Telewizory OLED niewiele ustępują telewizorowi QLED, które posiadają warstwę tak zwanych kropek kwantowych, czyli z angielska “quantum dot”. To powinno się przekładać na jeszcze lepszą jasność obrazu oraz żywsze kolory, ale jest to kwestia, na którą zwrócą uwagę koneserzy tego typu nowinek. Podstawowym modelem są nadal telewizory LED, które charakteryzują się zdecydowanie niższą ceną oraz nieco gorszą jakością obrazu.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

Kupując nowy odbiornik, warto zwrócić uwagę, czy w naszym zasięgu finansowym znajdują się telewizory Smart TV. Takie telewizory umożliwią nam granie w gry, przeglądanie Internetu na dużym ekranie, oglądanie różnych stacji, takich jak HBO czy Netflix, itp. Telewizorem tego typu można sterować przy pomocy smartfona. Możliwa jest także obsługa głosowa poszczególnych funkcji w takim urządzeniu. Jest to rozwiązanie rodem z XXI wieku. Warto więc z pewnością sięgnąć po taki telewizor – oczywiście o ile mamy na to ochotę.

(artykuł sponsorowany)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x