Telekamery 2022 rozdane! Znamy wyniki!

Telekamery 2022 wyniki
Fot. Piotr Podlewski/AKPA

Sophia Loren, Catherine Deneuve, Roger Moore, Andie MacDowell gościli, na przestrzeni lat, na galach Telekamer „Tele Tygodnia” i odbierali statuetki przyznane głosami widzów i czytelników. We wtorkowy wieczór w Basenie Artystycznym – Warszawskiej Operze Kameralnej odbyła się uroczysta Gala 25-lecia Telekamer „Tele Tygodnia”. Została nazwana przez Dariusza Szpakowskiego – wielopokoleniową.

Gospodarzami wieczoru byli Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski, gwiazdą muzyczną diva polskiej sceny Edyta Górniak, a wydarzenie można było obejrzeć na antenie TV Puls.

Głosowanie w tegorocznej edycji zakończyło się 27 stycznia, ale ze względu na sytuację na świecie ogłoszenie wyników zostało przesunięte na maj. Głosować można było za pomocą 3 kanałów głosowania. Poprzez SMS-y, stronę internetową www.telekamery.pl albo za pomocą kuponów publikowanych w „Tele Tygodniu”. Głos na swoich ulubieńców można było oddać w 3 kategoriach głównych oraz jednej specjalnej, do której nominacje przygotował magazyn „Netfilm”.

W związku z jubileuszem, nominowani w kategoriach głównych Aktorka 25-lecia, Aktor 25-lecia, Serial 25-lecia byli laureaci Telekamer z poprzednich edycji od początku trwania plebiscytu. W pozostałych kategoriach laureatów wybrało jury złożone z redaktorów Tele Tygodnia. Członkowie Kapituły Telekamer, w której skład wchodzą laureaci Złotych Telekamer z poprzednich lat, przyznali wyróżnienia w dwóch kategoriach: Człowiek Roku i Produkcja Roku. Audytorem plebiscytu był Deloitte.

Jak utrzymują olimpijską formę na ekranie przez wiele, wiele lat? Komu zadedykowali swoje statuetki? Jak pielęgnują barometr uczuć do widzów? Co sprawia, że widzowie od lat obdarzają ich atencją, sympatią i zaufaniem? Czym jest dla nich Telekamera 25-lecia? Laureaci, odbierając statuetki, których sponsorem jest marka Apart, w bardzo przejmujący sposób, dziękowali czytelnikom „Tele Tygodnia”, widzom, Kapitule oraz tym wszystkim, z którymi pracują na ten sukces każdego dnia.

Telekamery „Tele Tygodnia” 2022 rozdane!

„Moja pierwsza myśl, jak patrzę na kategorię, jest taka trochę lat popracowałam jako dziennikarka i to doprowadziło do tego, że zdobyłam zaufanie widzów, a to jest skarb. I za ten skarb bardzo dziękuję. Bardzo dziękuję wszystkim tym, z którymi pracuję na co dzień. Bardzo dziękuję moim szefom, dziękuję naszym widzom, że z nami są i bardzo dziękuję mojemu Michałowi, który kibicuje mi nie tylko wtedy, gdy biegam, ale kibicuje mi na co dzień we wszystkim, co robię. Żyjemy w trudnych czasach, bądźmy dla siebie dobrzy. Wspierajmy się, dbajmy o siebie, dbajmy o wartości, bo one są nieśmiertelne” – powiedziała Anita Werner.

ZOBACZ:  Natalia Gryglewska o tytule Miss Polonia 2020: Na początku nie mogłam w to uwierzyć!

„Dziękuję najserdeczniej. Dzięki wam, dzięki temu, że mnie wybraliście będę mogła dalej mówić to, co najważniejsze. O tym, że potrzebujemy w tej chwili, w Polsce, być razem. I razem pomóc Ukrainie. Chciałabym, wołać ze wszystkich sił, to nie jest wojna tylko z Ukrainą. To jest wojna, która niesie całemu demokratycznemu światu niebezpieczeństwo. Pamiętajcie, jak my, powstańcy warszawscy zostaliśmy opuszczeni. Pomóżcie Ukrainie, żeby to się nie powtórzyło!” – powiedziała Wanda Traczyk-Stawska, żołnierz AK, powstaniec warszawski, harcerz Szarych Szeregów, psycholog, nauczycielka, działaczka społeczna.

„Ta historia trwa od 2014 roku. Ta historia stała się treścią naszego życia, a tą historię napisali bohaterowie programu „Rolnik szuka żony. Każda osoba, która zdobyła się na odwagę, bo naprawdę trzeba mieć odwagę, by poszukać szczęścia, miłości i drugiego człowieka przed milionami widzów. Każda osoba, która napisała list, wszystkie małżeństwa, pary, dzieci, które urodziły się na przestrzeni tych lat, przede mną kolejne dwa wesela, to najlepsza odpowiedź, że ta historia toczy się dalej, bo miłość cały czas krąży wśród nas. Dziękuję widzom, bo bez was nas by nie było” – powiedziała Marta Manowska.

Laureaci 25-lecia Telekamer „Tele Tygodnia” 2022 w 19 kategoriach:

 • Prezenter informacji 25-lecia: Anita Werner
 • Dziennikarz sportowy 25-lecia: Dariusz Szpakowski
 • Serial fabularno-dokumentalny 25-lecia: „Lombard. Życie pod zastaw”
 • Człowiek Roku: Wanda Traczyk-Stawska
 • Juror 25-lecia: Baron i Tomson
 • Prezenter pogody 25-lecia: Agnieszka Cegielska
 • Osobowość 25-lecia: Tadeusz Sznuk
 • Produkcja roku: „Żeby nie było śladów”
 • Program rozrywkowy 25-lecia: „Rolnik szuka żony”
 • Dziennikarz publicystyczny 25-lecia: Elżbieta Jaworowicz
 • Telekamera specjalna: Kino Polska
 • Telekamera specjalna: TVP Kobieta
 • Nagroda magazynu „Netfilm”: „Rojst 97”
 • Kanał tematyczny 25-lecia: Polsat Sport
 • Serial 25-lecia: „Ranczo”
 • Aktor 25-lecia: Artur Żmijewski
ZOBACZ:  Agata Biernat, Kasia Dziurska i inne ambasadorki z #OlimpTeam wzięły udział w kampanii Dare to Be Better: Sisterhood

Złotą Telekamerę: Jerzemu Mielewskiemu wręczyli Redaktor Naczelna „Tele Tygodnia” Magdalena Adamcio oraz Adam Piosik, Z-ca Redaktor Naczelnej. Prezes TV Puls, Dariusz Dąbski, wręczył nagrodę specjalną Zbigniewowi Buczkowskiemu, który obchodzi 50-lecie pracy artystycznej. Wśród wręczających nagrody oraz gości wieczoru pojawiły się najwybitniejsze osobowości telewizji, filmu, sportu, teatru, sceny muzycznej.

Telekamery 2022 wyniki
Kinga Preis, Artur Żmijewski, fot. Podlewski/AKPA
Telekamery 2022 wyniki
Agata Załęcka, Dariusz Szpakowski, fot. Podlewski/AKPA
Baron Telekamery 2022
Baron, Tomson, fot. Podlewski/AKPA
Cezary Żak telekamery
Cezary Żak, fot. Podlewski/AKPA
Doda Telekamery 2022
Doda, fot. Podlewski/AKPA
Telekamery 2022 wyniki
Agnieszka Cegielska, fot. Podlewski/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx