REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Targi Boot Dusseldorf 2023 za nami. S7- Azimut Yachts – designerski majstersztyk!

Targi Boot Dusseldorf 2023
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Za nami kolejna edycja Targów Boot Dusseldorf, największej na świecie wystawy przemysłu jachtowego i sportów wodnych.

Pierwsze Śródlądowe Targi Łodzi odbyły się 1969 roku. Zainicjował je Kurt Schoop szef ówczesnych targów zapraszając do współpracy Horsta Schlichtinga eksperta w dziedzinie żeglarstwa, a zarazem doświadczonego dziennikarza żeglarskiego. Uczestniczyło w nich 116 wystawców z 7 krajów, a halę odwiedziło 34 tysiące zwiedzających w ciągu 6 dni targowych, co było ogromnym sukcesem.

W 1972 roku targi zostały przeniesione do ultranowoczesnego centrum wystawowego na północy Düsseldorfu, w pobliżu lotniska, stanowiąc tym samym duże udogodnienie dla odwiedzających je zagranicznych gości. Czas trwania wydarzenia został wydłużony do 9 dni, obejmując tym samym dwa weekendy, co spotkało się z szerokim zadowoleniem zarówno wystawców jak i odwiedzających. Odbywają się cyklicznie w styczniu otwierając tym samym nowy sezon sportów motorowodnych.

Targi Boot Dusseldorf 2023
Targi Boot Dusseldorf 2023, fot. mat. prasowy

Targi Boot Dusseldorf 2023

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią w dniach 21-29 stycznia 2023 r. centrum wystawowe w Dusseldorf ponownie rozbłysło magią elegancji, luksusu, a dla wielu odwiedzających… marzeniami. W17 halach na powierzchni 220 000 m2 (dla zobrazowania to powierzchnia 31 boisk piłkarskich) zaprezentowało się 1500 wystawców. Obecnie te prestiżowe targi to już nie tylko śródlądowe targi łodzi i jachtów, ale kompleksowa i bardzo zróżnicowana oferta również dla miłośników sportów wodnych.

Jak co roku najwięcej emocji, od przyjemnej ekscytacji aż po lekko paraliżujący zachwyt i oczarowanie wzbudzała Hala nr. 6. To tu Super Yachty największych prestiżowych marek lśniły skąpane w blasku setek reflektorów. Zwiedzający mieli okazję podziwiać światowej klasy Yachty między innymi takich stoczni jak: Prestige, Ferretti, Cranchi, Explorer, Sanlorenzo, Azimut Yachts czy Galeon.

Ze względu na długą przerwę spowodowaną pandemią tegoroczne targi były wyjątkowe pod względem spektakularnych premier. Jedną z nich była gorąco wyczekiwana nowa odsłona S7 Azimut Yachts.

Targi Boot Dusseldorf 2023
Fot. mat. prasowy

Co ciekawe historia tej włoskiej marki sięga również roku 1969, a zapoczątkował ją młody student Paolo Vitelli. Początkowo firma zajmowała się czarterowaniem łodzi żaglowych, jednak szybko poszerzyła swoją działalności zaczynając projektować jachty. Z końcem lat 90 stała się czołowym budowniczym jachtów i mega jachtów, a dzięki licznym sukcesom do dziś pozostaje na pozycji lidera oferując właścicielom na całym świecie szeroką gamę luksusowych jachtów motorowych o długości od 42 do 125 stóp. Obecnie marka jest częścią grupy Azimut | Benetti.

S7- Azimut Yachts

S7 to najnowszy 70-stopowy jacht sportowy. Zastosowanie włókna węglowego pozwoliło na zmniejszenie jego wagi całkowitej, przy jednoczesnym zwiększeniu objętości bez wpływu na stabilność. Najistotniejsza kwestia tej konstrukcji to zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 30 % przy średnich i dużych prędkościach. S7 wyróżnia się duchem innowacyjności, który stawia jacht w czołówce trendów i rozwiązań technologicznych oraz wzorniczych.

Targi Boot Dusseldorf 2023
Fot. mat. prasowy

Niezwykle przestrony układ jaki zaoferowano użytkownikom obejmuje duży dolny pokład z pięcioma obszernymi kabinami oraz garaż na dwa skutery.Pokład główny to wypełniona światłem przestrzeń zaprojektowana wokół zewnętrznych i wewnętrznych części wypoczynkowych oraz przestronnej kuchni.Patrząc na S7 trudno oprzeć się stwierdzeniu, iż jest on architektonicznym cudem, wypełnionym elegancją, wyrafinowaniem i luksusem.

Aranżacji wnętrza, jak również wybór elementów wykończeniowych to piękny miraż nowych trendów i stylistyki, w którym skórzane akcenty o barwie dojrzałej pomarańczy efektownie kontrastują z jasnymi odcieniami beżu i szarości. Luksus można smakować i delektować się nim. Generalnie powinien sprawiać przyjemność i takie właśnie odczucia daje przebywanie na S7. Marka zaprezentowała również 3 inne modele ze swojej oferty: 53FLY, 78FLY i Magellano 66.

Targi Boot Dusseldorf 2023
Fot. mat. prasowy

Azimut Yachts i Dobre Jachty

W 2022 roku Azimut Yachts zdecydował się na współpracę z firmą Dobre Jachty Sp. z o.o. nadając jej uprawnienia wyłącznego dealera swoich produktów na rynek polski. To jedna z najprężniej rozwijających się Firm w branży jachtowej na rodzimym rynku. Posiada w swojej ofercie luksusowe jachty motorowe marek Azimut Yachts, X-Power, Jeanneau, Invictus. Jachty żaglowe X-Yachts, katamarany Leopard oraz szeroką gamę skuterów SEA-DOO.

Rynek dóbr luksusowych od kilku lat systematycznie rośnie, co sprawia, że również prognozy wzrostów są bardzo obiecujące. Rośnie również zamożność Polaków i ich zainteresowanie dobrami luksusowymi jakimi są jachty. Otaczanie się produktami uchodzącymi za luksusowe podkreśla ekskluzywny styl życia. Rzeczy trudno dostępne, innowacyjne, unikatowe, pomagają w budowaniu wizerunku. „Marki luksusowe przede wszystkim mają wzbudzać pożądanie i pragnienie ich posiadania, dlatego muszą komunikować się nie tylko do osób, które mogą sobie na nie pozwolić, ale też do tych, które dziś dopiero do nich aspirują, a nawet do tych, którym do nich daleko”.

Targi Boot Dusseldorf 2023
Fot. mat. prasowy
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx