Przejdź do treści

Taniec oporu. Program CNN o wojennych losach ukraińskich tancerzy baletowych

Program CNN ukraińcy tancerze
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Kolejna odsłona programu CNN Original „The Whole Story with Anderson Cooper” poświęcona jest niezwykłej historii ukraińskich tancerzy baletowych. Stanęli oni przed trudną decyzją: albo opuścić swoje domy i pokazać światu piękno ukraińskiej kultury, albo pozostać i kontynuować występy w strefie wojny.

Dokument „Ukraine. Dancing in Defiance” z udziałem głównej międzynarodowej korespondentki i prezenterki CNN Christiane Amanpour, będzie miał swoją premierę w nocy z niedzieli na poniedziałek 18 września o godzinie 2:00 CET na antenach CNN i CNN International. Program będzie można obejrzeć również 23 września o 21:00 CET oraz 30 września o 17:00 CET w CNN International.

W najnowszym odcinku widzowie śledzą losy członków zespołu United Ukrainian Ballet Company działającego w Holandii. Zespół składa się z tancerzy, których przesiedlono z Ukrainy w wyniku najszybciej narastającego kryzysu uchodźczego w Europie od czasów II wojny światowej. Kamery CNN rejestrują emocjonalne rozterki tancerzy. Zmagają się oni z poczuciem winy po opuszczeniu kraju i swoich rodzin. W materiale widzimy również ich rosnącą determinację w walce o rodzimą kulturę.

Program CNN ukraińcy tancerze
Fot. mat. prasowy

Presja rośnie, gdy przygotowują się do występu w Kennedy Center w Waszyngtonie. To jedna z najbardziej prestiżowych scen w kraju, który ma duży wpływ na losy ich narodu. W Kijowie Amanpour rozmawiała z tancerzami, którzy zdecydowali się pozostać i występować w Operze Narodowej Ukrainy. Oferują widzom krótkie wytchnienie od wojny i bronią ukraińskiej kultury przed unicestwieniem, nawet gdy rozlegają się syreny i alarmy przeciwlotnicze. Teatr ponownie otwarto trzy miesiące po wybuchu wojny. Jego widownię ograniczono do jednej piątej dostępnych miejsc – maksymalnej liczby osób, jaką może pomieścić schron przeciwbombowy.

Program CNN o wojennych losach ukraińskich tancerzy baletowych

„W rozmowie z zespołem baletowym dowiadujemy się, że tworzenie sztuki podczas wojny jest formą oporu i sprzeciwu” – mówi Amanpour. „Ukraińcy utrwalają również swoją odrębność kulturową w obliczu prób wymazania ich historii przez Rosję” – dodaje.

Producentem wykonawczym programu „The Whole Story with Anderson Cooper” jest Susan Chun. Powtórki programu w CNN International zaplanowano na sobotę 23 września o 21:00 CET oraz 30 września o 17:00 CET.

Program „The Whole Story with Anderson Cooper” będzie transmitowany na żywo dla abonentów płatnej telewizji za pośrednictwem CNN.com. Będzie go można również oglądać za pośrednictwem CNN connected TV i aplikacji mobilnych od niedzieli 17 września. Odcinek „Ukraine: Dancing in Defiance” będzie dostępny na żądanie od poniedziałku 18 września 2023 r. dla abonentów płatnej telewizji za pośrednictwem CNN.com, CNN connected TV i aplikacji mobilnych oraz platform operatorów kablowych. Poprzednie odcinki „The Whole Story” widzowie mogą oglądać w serwisie streamingowym Max.

The Whole Story jest również dostępny jako podcast w CNN Audio na stronie CNN.com/audio.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx