REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Tajemnica Henriego Picka – francuska komedia kryminalna z gwiazdami francuskiego kina od 27 grudnia w kinach

Fot. kadr z filmu "Tajemnica Henriego Picka"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Tajemnica Henriego Picka to francuska komedia kryminalna w stylu powieści Agathy Christie. W rolach głównych gwiazdy francuskiego kina: Fabrice Luchini (znany polskiej publiczności m.in. z takich filmów jak „Subtelność” czy „Żona doskonała”) oraz Camille Cottin („Sprzymierzeni” z Bradem Pittem i Marion Cotillard oraz „mamy2mamy” z Juliette Binoche).

„Tajemnica Henriego Picka„, ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa, to komedia kryminalna pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Jest tu duch Agathy Christie, ale też liczne nawiązania do rosyjskich klasyków – Fiodora Dostojewskiego czy Aleksandra Puszkina.

Przedstawiona w filmie intryga skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w jednej z bibliotek. Jej autorem rzekomo jest nieżyjący już Henri Pick, prosty człowiek kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii niż z literacką twórczością.

Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a (w tej roli fantastyczny Fabrice Luchini). Mężczyzna, który przez wspomnianą książkę traci niemalże wszystko, rozpoczyna prywatne śledztwo, by rozszyfrować tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka… Dokąd zaprowadzi go desperacka próba rozwikłania zagadki?

Tajemnica Henriego Picka – polski plakat filmu

Film będzie można oglądać w polskich kinach od 27 grudnia 2019 roku.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google