REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Tajemnica Henriego Picka – francuska komedia kryminalna w stylu Agathy Christie od 27 grudnia w kinach

Fot. kadr z filmu "Tajemnica Henriego Picka"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa to komedia kryminalna pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Szczególnie polecana fanom powieści Agathy Christie. Premiera w polskich kinach odbędzie się 27 grudnia.

W rolach głównych gwiazdy francuskiego kina: Fabrice Luchini (znany polskiej publiczności m.in. z takich filmów jak „Subtelność” czy „Żona doskonała”) oraz Camille Cottin (znana m.in. filmów „Sprzymierzeni” z Bradem Pittem i Marion Cotillard oraz „mamy2mamy” z Juliette Binoche).

Przedstawiona w filmie intryga skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w jednej z bibliotek. Jej autorem rzekomo jest nieżyjący już Henri Pick, prosty człowiek kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a (w tej roli fantastyczny Fabrice Luchini).

Mężczyzna, który przez wspomnianą książkę traci niemalże wszystko, rozpoczyna prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka…

Tajemnica Henriego Picka – zobacz polski zwiastun:

Tajemnica Henriego Picka – polski zwiastun filmu
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google