Przejdź do treści

Szczepan Twardoch z Nagrodą Planeta Lema 2023!

Nagroda Planeta Lema 2023
Fot. Piotr Malec

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W piątek 3 listopada w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie na zakończenie festiwalu Bomba Megabitowa odbyła się gala wręczenia Nagrody Planeta Lema. W kategorii kultura statuetkę odebrał Szczepan Twardoch.

Bomba Megabitowa to interdyscyplinarny festiwal, łączący naukę, technologie, biznes i kulturę. Jego patronem jest legendarny pisarz science-fiction i myśliciel Stanisław Lem, przez większą część swej kariery pisarskiej związany z Wydawnictwem Literackim. Tym bardziej się cieszymy, że jednym z tegorocznych laureatów Nagrody Planeta Lema został pisarz, który również publikuje swe książki pod szyldem WL – Szczepan Twardoch.

W uzasadnieniu wygłoszonym podczas ceremonii podkreślono, że śląski pisarz otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie „za bezkompromisowość słowa oraz budowanie fikcji literackiej w szacunku do historii”. Nie bez znaczenia jest fakt, że Szczepan Twardoch jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy. Niedawno branżę literacką obiegła wiadomość, że nakład sprzedanych książek Twardocha opublikowanych w Wydawnictwie Literackim przekroczył milion egzemplarzy.

Statuetkę Nagrody Planeta Lema wręczyli Szczepanowi Twardochowi Agata Kulesza i Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury Robert Piaskowski.

Organizatorami Bomby Megabitowej są miasto Kraków, Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, Krakowskie Biuro Festiwalowe Kraków Miasto Literatury Unesco.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx