Szachowe Mistrzostwa Gwiazd – po raz pierwszy w Polsce!

Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Dnia 27 listopada 2019 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbyły się Szachowe Mistrzostwa Gwiazd! To pierwsza taka impreza, podczas której osoby znane z polskiego show-biznesu miały okazję zmierzyć się przy szachownicy pod okiem pasjonata szachów, Michała Kanarkiewicza! Ten listopadowy wieczór był pełen emocji, strategicznych przemyśleń oraz zdrowej rywalizacji. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Ministerstwa Sportu, Tygodnika WPROST oraz Studio306.

I edycja Szachowych Mistrzostw Gwiazd odbyła się w minioną środę, tj. 27 listopada, na PGE Narodowym w Warszawie. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia był Michał Kanarkiewicz, wielki pasjonat szachów, trener biznesowy wykorzystujący strategiczne myślenie oraz autor kilku książek – najnowsza z nich to “Strategie szachowych mistrzów w biznesie”.

Honorowy patronat nad Szachowymi Mistrzostwami Gwiazd objęło Ministerstwo Sportu. Sędzią wydarzenia był Andrzej Filipowicz (to właśnie on sędziował w meczu Anand-Carlsen o Mistrzostwo Świata w 2014 r.), a imprezę na wysokim poziomie prowadziła Eliza Gwiazda. W emocjonujących rozgrywkach wzięli udział: Jarosław Kret z synem Franciszkiem, Dariusz Kordek z synem Maksymilianem, Artur Chamski z bratanicą Kaliną, Sławomir Doliniec, Marcin Pawłowski – Pawbeats, Łukasz Tomczyk, Anita Tomczyk, Marlena Szmaja, Artur Bednarz, Dagmara Kowalska, Żora Korolyov, Thomas Martin. Wśród gości na PGE Narodowym pojawiła się także Agnieszka Rylik. Chociaż niektórzy uczestnicy obawiali się, że ich poziom gry w szachy nie jest wystarczająco wysoki, to finalnie wszyscy dobrze się bawili w duchu zdrowej rywalizacji i dali z siebie wszystko. Jednakże, zwycięzca mógł być tylko jeden – został nim Sławomir Doliniec. Drugie miejsce zajął Pawbeats, a ostatnie miejsce na podium należało do Artura Bednarza.

Najważniejszym celem tych szachowych rozgrywek była popularyzacja tej inteligentnej, strategicznej gry, która przez setki lat była ulubioną rozrywką królów. Michał Kanarkiewicz pragnął pokazać, że, wbrew powszechnej opinii, wcale nie jest to nudna dyscyplina i w szachy może grać każdy, niezależnie od wieku – nie tylko dla swojego rozwoju, ale także aby po prostu przyjemnie i produktywnie spędzić czas. Gwiazdy show-biznesu, które były obecne na wydarzeniu z pewnością to potwierdzą i są na to najlepszym dowodem!

ZOBACZ:  Magda Wójcik: Na początku kwarantanny czułam się jak w Domu Wielkiego Brata

Szachowych Mistrzostw Gwiazd – I edycja. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x