System VAR w meczach Fortuna 1 Ligi!

System VAR Fortuna 1
Fot. Fortuna 1 Liga

OBSERWUJ NAS:

Komisja ds. Nagłych PZPN zatwierdziła decyzję o wykorzystaniu systemu VAR (Video Assistant Referee) w meczach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2021/2022.​

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że system VAR pojawi się w rozgrywkach pierwszej ligi już od sezonu 2021/2022. Jesteśmy jedną z pierwszych federacji w Europie, która będzie korzystała z tej technologii na dwóch poziomach rozgrywek krajowych. Zarówno w Ekstraklasie, jak i w pierwszej lidze. Będziemy także jedynym związkiem piłkarskim w Europie, który w stu procentach finansuje ten system. Inwestycja w VAR w pierwszej lidze to kolejna inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, wpisująca się w długofalowy plan budowania prestiżu i rozwoju tych rozgrywek – powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

– Wprowadzenie technologii VAR na pierwszoligowe boiska to kolejny dowód na to, że Fortuna 1 Liga rozwija się w odpowiednim kierunku. Jesteśmy przekonani, że to pozytywnie wpłynie na ocenę naszych rozgrywek. Dziękujemy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za zaangażowanie się w ten temat i podniesienie jakości pierwszoligowych meczów – dodał Marcin Janicki, prezes zarządu Fortuna 1 Ligi.

System VAR w Fortuna 1 Liga

Obecnie ustala są wszelkie szczegóły organizacyjne odnośnie udziału systemu VAR w meczach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2021/2022. Na pierwszoligowych boiskach pojawi się system VAR „light”. Może on funkcjonować przy minimum czterech kamerach. Przypomnijmy, że decyzją PZPN wszystkie mecze barażowe 1 Ligi rozegrane w czerwcu, odbyły się już przy wsparciu systemu VAR.

ZOBACZ:  Kto wygra Złotą Piłkę 2019? Van Dijk, Messi i Ronaldo głównymi faworytami
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x