Przejdź do treści

Symultana szachowa z Anatolijem Karpowem w Warszawie

Anatolij Karpow / fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W poniedziałkowy sierpniowy wieczór w The Tides w Warszawie miało miejsce wyjątkowe szachowe wydarzenie – symultana z udziałem samego Anatolija Karpowa. Z mistrzem zagrało trzynaścioro graczy – wybrańcami byli przedstawiciele firm oraz gwiazdy showbiznesu.

Dwunasty szachowy mistrz świata Anatolij Karpow odwiedził Polskę i wziął udział w szachowym festiwalu „Szachy w Ustroniu łączą pokolenia”. Karpow wystąpił tam jako gość specjalny, a następnie przyjechał do Warszawy, gdzie spotkał się z mediami i zagrał z zaproszonymi uczestnikami symultany. W związku z pandemią impreza miała charakter kameralny i odbyła się bez udziału mediów.

Fot. mat. prasowy

Z osób, które stanęły w szranki z mistrzem, znakomita większość nie miała szans na wygraną, ale jeden uczestnik zremisował. I to właśnie Przemka Gdańskiego, prezesa Banku BNP Paribas oraz mistrza szachowego FIDE (tytuł z 1993 roku) można uznać za zwycięzcę nadwiślańskiej symultany.

Fot. mat. prasowy

Anatolij Karpow w Warszawie

Poza prezesem Banku BNP Paribas, wśród znamienitych gości tej szachowej imprezy, znaleźli się: przewodniczący Rady Nadzorczej Budimex – Marek Michałowski, były prezes Polskiego Związku Szachowego – Tomasz Sielicki, dyrektor hotelu Mercure Posejdon w Gdańsku – Stanisława Wilgocki, członek zarządu klubu piłkarskiego Legia Warszawa – Tomasz Zahorski, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BNP Paribas – Józef Wancer, Dyrektor Zarządzający BNP Paribas – Marcin Paziewski, a także prezenterzy i dziennikarze – Jarosław Kret, Paulina Koziejowska i Anna Popek oraz aktorzy – Sławomir Doliniec i Tadeusz Drozda.

Fot. mat. prasowy

Wizyta Anatolija Karpowa w Warszawie była możliwa dzięki wsparciu partnera wydarzenia BNP Paribas Bank Polska, a także zaangażowaniu Łukasza Turleja, wiceprezydenta FIDE i Andrzeja Matusiaka, prezesa Śląskiego Związku Szachowego, którzy zorganizowali przyjazd Karpowa do Polski.

Fot. mat. prasowy
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx