Symulator papieża zapowiedziany! Ultimate Games S.A. ujawnia pierwsze szczegóły

Fot. Pope Simulator

Ultimate Games S.A. przedstawiło trailer oraz pierwsze informacje nt. gry Pope Simulator. Produkcja ta pozwoli na wcielenie się w papieża i ma wyróżniać się realizmem oraz dużym przywiązaniem do polityczno-strategicznych elementów. Jak wyjaśnia polska firma, prace nad nowym symulatorem znajdują się obecnie jeszcze na bardzo wczesnym etapie.

Pope Simulator umożliwi graczom stanięcie na czele największej instytucji religijnej na świecie, czyli Kościoła katolickiego. Nowy tytuł w portfolio wydawniczym Ultimate Games S.A. ma być realistyczną grą o polityczno-strategicznym charakterze.

„Prace nad grą są na mocno wstępnym etapie, a pierwszy trailer ma charakter raczej poglądowy. Z pewnością jednak Pope Simulator to unikalny projekt prezentujący poważne podejście do tematu oraz mający dać graczom sporo swobody i duże możliwości wprowadzania w wirtualnym świecie własnej wizji papieskiej działalności” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Fot. Pope Simulator

Jak wynika ze wstępnych informacji przedstawionych przez Ultimate Games S.A., w grze można będzie zmierzyć się z szeroko pojętymi problemami współczesnego świata. Rozgrywka ma obejmować m.in. duże możliwości wpływu na losy świata, prowadzenie działalności ewangelizacyjnej czy pielgrzymowanie.

Pope Simulator – Trailer:

Pope Simulator – Trailer

„Papież nie ma za sobą siły militarnej czy gospodarczej, ale dysponuje innymi możliwościami wpływu na świat, co było widoczne chociażby w latach 80. XX wieku, gdy upadał system komunistyczny w Polsce. Nasza koncepcja zakłada umożliwienie korzystania m.in. właśnie z tzw. soft power, a co za tym idzie – wpływanie na losy świata i ingerowanie w politykę międzynarodową. Wszystko to oczywiście zgodnie z przyjętą przez gracza wizją” – tłumaczy Mateusz Zawadzki.

Fot. Pope Simulator

Ultimate Games S.A. na razie nie wskazało przewidywanej daty premiery oraz tego, czy gra może trafić tylko na PC czy także na inne platformy.

Pope Simulator – główne cechy:

• wpływanie na losy świata;
• korzystanie z soft power;
• pielgrzymowanie po świecie;
• pomaganie i wspieranie ludzkości;
• zarządzanie strategiczne wpływami Watykanu;
• walka o pokój na świecie;
• działalność ewangelizacyjna.

ZOBACZ:  11 bit studios dodało dwa ekscytujące tytuły do ​​swojej oferty wydawniczej na rok 2020 i kolejne lata

Pope Simulator (Steam): https://store.steampowered.com/app/1221260/Pope_Simulator/

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn