Sylvia Novak – Światła miast. Nocne życie Sylvii

Sylvia Novak Światła miast
Sylvia Novak, fot. mat. prasowy

„Światła miast” to nowy singiel Sylvii Novak, który powstał we współpracy z Mikołajem Trybulcem. Opowieść o ghostingu – przelotnych i pozornych relacjach, które według Sylvii są coraz częstszym zjawiskiem.

Współautorem tekstu jest TriKu (Tomasz Kulik), z którym Sylvia Novak współpracowała także przy singlu Me gusta. Muzycznie utwór to elektroniczny pop, który idealnie wpisuje się w letni klimat.

Sylvia Novak pierwszy singiel „Me gusta” wydała w 2020 roku i od tego czasu utwór zyskał na YouTube 1,2 mln wyświetleń. Następnie ukazało się kolejnych osiem utworów, których przyjęcie pozwoliło Sylvii myśleć o spełnieniu marzenia – nagraniu autorskiej płyty. Singiel „Światła miast” jest jej pierwszą zapowiedzią.

Sylvia Novak – Światła miast (prod. Mikołaj Trybulec):

– Udział Mikołaja, którego bardzo cenię jest spory, bo nie tylko jest producentem całego utworu, ale również wspólnie komponowaliśmy muzykę do tego kawałka. Na pewno nadał piosence „iskrę” elektroniczną, która jest mi bardzo bliska i która pozwala poczuć, że mamy lato – mówi Sylvia Novak.

Utwór w warstwie słownej jest opowieścią o relacjach, które trwają bardzo krótko i kończą się zanim dwie osoby zdążą się bliżej poznać. – Singiel „Światła miast” mówi o zjawisku ghostingu, które zauważam od pewnego czasu i które mnie porusza. Krótki termin ważności relacji, odchodzenie zamiast próby porozumienia – to coś, co staje się poniekąd normą i co według mnie nie jest dobre. Dlatego postanowiłam się w tej kwestii wypowiedzieć, ale kontrastując niełatwy temat lżejszą melodią. Lubię takie nieoczywiste połączenia, bo dzięki temu melodia sprawia, że na chwilę zapominamy o tym co boli i co nas czasem przerasta – dodaje Sylvia.

Do utworu powstał klip do którego choreografię przygotował Tomek Nakielski, z którym Sylvia na co dzień trenuje taniec, a sam klip zrealizowała ekipa WOW Pictures, która realizowała również klip „me gusta” w 2020 r.

ZOBACZ:  "W domu" to pierwszy album łódzkiego zespołu Heima

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx