Światowa premiera nowego filmu „Po miłość / Pour l’amour” z Jowitą Budnik w Nowym Jorku

Po miłość Pour lamour
Fot. mat. prasowy

Najnowszy film z udziałem laureatki Złotych Lwów Jowity Budnik „Po miłość / Pourl’amour”, będzie miał swoją światową premierę podczas Brooklyn Film Festival w Nowym Jorku.

„Po miłość / Pourl’amour” powalczy o nagrodę Grand Chameleon Award już w czerwcu (3-12.06). Film Andrzeja Mańkowskiego został wybrany spośród 2 694 nadesłanych do konkursu. W kategorii Narrative Feature będzie konkurować jako jedyna polska produkcja z 11 filmami z reszty świata.

Główną bohaterką dramatu psychologicznego „Po miłość / Pourl’amour” jest Marlena, zmagająca się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm męża. Za pośrednictwem Internetu poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca jej poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku.

– Marlena jest dojrzałą kobietą, znajdującą się w takim momencie swojego życia, kiedy wydaje się, że już nic specjalnego na nią nie czeka. Tęskni za prawdziwą, dobrą miłością. Pewne wydarzenie sprawia, że wchodzi w świat wirtualny. Tam niespodziewanie znajduje mężczyznę swoich marzeń, w którym się zakochuje – mówi Jowita Budnik.

Po miłość / Pour l’amour – trailer filmu

W rolach głównych: Jowita Budnik, Artur Dziurman, Lech Dyblik, Patrycja Ziniewicz, Mamadou Ba, Andrzej Gałła. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Andrzej Mańkowski („Dzieci dzwonią”), dla którego jest to debiut fabularny.

Autorem zdjęć jest Sławomir Witek („Dotknąć obrazu”), scenografię i kostiumy przygotowała Ewa Woźniak („Odgrzeb”), charakteryzację – Magda Dusza („Ogniem i mieczem”). W 2021 roku dramat psychologiczny „Po miłość / Pourl’amour” pokazywany był w ramach Konkursu Filmów Mikrobudżetowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W polskich kinach zadebiutuje już 10 czerwca.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentką obrazu jest Beata Hrycyk-Mańkowska – HOP! Media. Koproducent – Telewizja Polska, dystrybucja w Polsce – Galapagos Films.

ZOBACZ:  Filmy inspirowane prawdziwymi wydarzeniami na Wiośnie Filmów

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx