SuperMistrzowie! Legia spełnia marzenia dzieci z niepełnosprawnościami!

Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Legia Warszawa we współpracy z partnerami rusza z bożonarodzeniowym projektem społeczno–edukacyjnym SuperMistrzowie. Celem akcji jest przede wszystkim pokazanie, że niepełnosprawności dzieci nie muszą oznaczać rezygnacji ze sportowego życia społecznego, wspólnego przeżywania emocji, realizacji swoich pasji i samorozwoju.

Legia Warszawa w ścisłej współpracy z sekcją Legia Junior AMP Futbol, Fundacją Równym Krokiem, Migam.org zrealizują bożonarodzeniową akcję SuperMistrzowie. W ramach projektu klub będzie spełniał marzenia dzieci z niepełnosprawnościami (przede wszystkim ruchowych), które zostaną obdarowane wyjątkowymi prezentami związanymi z ich idolami i zainteresowaniami. W akcję zaangażowani są piłkarze mistrzów Polski, zawodnicy innych sekcji, a także przyjaciele klubu.

Legia chce dotrzeć do jak największej liczby odbiorców z przekazem, że niepełnosprawności nie muszą wykluczać z aktywności sportowej i społecznej. Inicjatywa ma na celu wsparcie dzieci, dodanie im wiary w siebie i swoje możliwości, a wzorem dla nich mają dzieci, które już realizują się poprzez różnorodną aktywność sportową. To oni są prawdziwymi SuperMistrzami i bohaterami akcji.

Ważnym odbiorcą akcji są także rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, którzy jak wynika z doświadczeń osób zaangażowanych w legijny AMP Futbol, często nadmiernie obawiają się ryzyk związanych uprawianiem sportu przez ich dzieci. Obawy rodziców, mają częściej podłoże psychologiczne, niż medyczne, dlatego ta wyjątkowa akcja ma pokazać, że społeczeństwo i rodzice działając wspólnie mają możliwość, by przełamywać własne bariery mentalne, aby umożliwić dzieciom realizację ich marzeń i rozwój społeczny.

Odbywamy bardzo wiele spotkań z dziećmi oraz ich rodzicami i widzimy, że często największą barierą w realizacji marzeń o aktywności sportowej jest troska i obawy rodziców. Rozumiemy to, bo rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, ale jednocześnie chcemy ich przekonać, że można wprowadzać dzieci w świat sportu w sposób bezpieczny i wspierający ich rozwój. Mam nadzieję, że akcja Legii SuperMistrzowie pozwoli szeroko dotrzeć z tym przekazem i wspólnie zachęcimy dzieci i ich rodziców do uprawiania sportu – mówi trener Legii Junior Amp Futbol Mateusz Szczepaniak.

ZOBACZ:  Amadeusz Ferrari ostro wyzywa Don Kasjo do walki! "Będziesz leżał, będziesz bity, będziesz płakał"

Legia Warszawa do realizacji projektu zaprosiła także zewnętrznych partnerów – Fundację Równym Krokiem i firmę Migam.

Równym Krokiem to fundacja dla dzieci z rzadkimi schorzeniami kończyn dolnych. Tworzy grupę wsparcia dla ich rodziców, organizuje aktywne warsztaty oraz wyjazdy integracyjne oraz pomaga w pozyskiwaniu środków na leczenie, rehabilitację oraz w zakupie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego.

Migam (www.migam.org) to polski startup, który umożliwia firmom, urzędom i organizacjom komunikację z osobami głuchymi, wykorzystując m.in. rozmowy wideo. Firma zatrudnia profesjonalnych tłumaczy języka migowego, którzy asystują w załatwieniu codziennych sprawy w polskim języku migowym. Firma oferuje również tłumaczenia dokumentów, filmów i programów telewizyjnych na polski język migowy. Migam obsłużyło jak dotąd ponad 150 tys. połączeń wideo. Z rozwiązań polskiej firmy korzysta ponad 150 organizacji z różnych branż, m.in. BNP Paribas, Credit Agricole, ING, Orange, Samsung i T-Mobile.

Aktywność fizyczna to bardzo ważny krok do uzyskania większej pewności siebie oraz wzmocnienia zdrowia ale też pozytywnego zmieniania swojego życia – mówi Paweł Potakowski, dyrektor marketingu Migam i prezes agencji PracaBezBarier.eu. – Dlatego cieszymy się ze współpracy z Legią Warszawa. Grupa Migam jest zaangażowana w wiele projektów, które mają na celu aktywizację niesłyszących. Pokazujemy, że Głusi mogą wszystko oprócz słyszenia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x