Super Bowl LVI: Los Angeles Rams mistrzami NFL!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Los Angeles Rams zostali nowymi mistrzami NFL! W finałowym meczu, czyli Super Bowl, pokonali na własnym stadionie (SoFi Stadium w Inglewood), Cincinnati Bengals 23:20.

Los Angeles Rams po raz pierwszy w swojej historii sięgnęło po mistrzowski tytuł. Ekipa z Los Angeles w bardzo dobrze zaczęła mecz. Na początku drugiej kwarty „Barany” prowadziły 13:3. Mimo to w połowie trzeciej kwarty przegrywali 13:20. Gdy zaczynała się czwarta kwarta Cincinnati Bengals byli bliżej sięgnięcia po Super Bowl, ponieważ Bengals prowadzili 20:16. Kluczowa akcja dla „Baranów” miała miejsce na minutę i 25 sekund przed końcem. Cooper Kupp zaliczył wtedy przyłożenie. Rams ostatecznie wygrali 23:20, a MVP Super Bowl LVI został właśnie Kupp.

Cooper Kupp MVP Super Bowl LVI

twitter.com/NFL

Super Bowl: Halftime Show 2022

Tegoroczny tradycyjny koncert w przerwie Super Bowl był epicki. Na scenie pojawi się zapowiedziani wcześniej Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Kendrick Lamar, Mary J. Blige oraz niezapowiedziany 50 Cent. Przedstawienie rozpoczęli Dr. Dre i Snoop Dogg swoim kultowym numerem „The Next Episode” z płyty „2001”. Następnie Dr. Dre wykonał swoją zwrotkę z wielkiego hitu z 1995 roku „California Love”. Po tym niespodziewanie pojawił się 50 Cent. Raper z Queens w Nowym Jorku wykonał swój największy hit „In Da Club”. Wejście miał takie samo jak w zrealizowanym do tego utworu teledysku.

Po nim pojawiła się Mary J. Blige wykonując swój największy przebój „Family Affair” produkcji Dr. Dre i Kendrick Lamar. Następny był Eminem, który wjechał na scenę na specjalnie zaprojektowanym podnośniku rapując tekst z „Forgot About Dre”. Slim Shady następnie wykonał swój oscarowy numer „Lose Yourself”. Na koniec Dr. Dre i Snoop Dogg odpalili prawdziwą petardę w postaci „Still D.R.E.”.

Występ legend rapu docenił m.in. gwiazdor NBA, LeBron James. Lider klasyfikacji strzelców wszech czasów NBA napisał na Twitterze, że był to najlepszy Halftime Show jaki kiedykolwiek widział: