Przejdź do treści

Super Bowl LIII: New England Patriots zwycięzcami!

Super Bowl LIII New England
Fot. NFL

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

New England Patriots po raz szósty w historii zostaje najlepszą drużyną NFL! W 53. finale Super Bowl na stadionie Mercedes-Benz w Atlancie, pokonali Los Angeles Rams 13:3.

Dzięki tej wygranej Tom Brady został zawodnikiem z największą ilością zwycięstw w historii finałów Super Bowl. Futbolista New England Patriots wyprzedził Charlesa Haleya (pięć). 41-letni Brady jest także najstarszym rozgrywającym, który wygrał Super Bowl, wyprzedzając Peytona Manninga, który miał 39 lat, kiedy wygrał 50. finał Super Bowl.

Bill Belichick, trener Patriotów, jest natomiast najstarszym głównym trenerem, który wygrał Super Bowl. Dokonał tego w wieku 66 lat. Dodatkowo żaden główny trener nie wygrał więcej razy Super Bowl niż on. Teraz dołącza do George’a Halasa i Curly’ego Lambeau, którzy jako jedyni trenerzy NFL zdobyli 6 tytułów mistrzowskich, odkąd liga zaczęła grać po sezonie w 1933 roku.

„Jestem dumny z naszej futbolowej drużyny, sztabu trenerskiego, całej tej organizacji” – powiedział Belichick. „Ci goście pracowali tak ciężko przez cały rok, wracając do programu pozasezonowego w kwietniu i po prostu szlifując to dzień po dniu. W największych momentach, kiedy musieliśmy grać najlepszy futbol i rywalizować najciężej, oni to robili” – dodał.

MVP meczu został Julian Edelman, rozgrywający New England Patriots.

Super Bowl LIII – New England Patriots zwycięzcami!

twitter.com/NFL
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx