Przejdź do treści

Su-25 w War Thunder. Nowa aktualizacja „Drone Age”

Su-25 War Thunder
SU-25, fot. War Thunder

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Gaijin Entertainment zapowiada, że jednym z kluczowych nowych elementów zawartości w aktualizacji „Drone Age” dla War Thunder będzie legendarny radziecki samolot szturmowy Su-25. Jest to jeden z symboli radzieckiej wojny w Afganistanie.

Pierwsze prototypy Su-25 były tam testowane w latach 80. Pierwsze seryjne Gawrony (przydomek armii radzieckiej dla tego odrzutowca) również zostały wysłane do Afganistanu w celu zapewnienia wsparcia lotniczego. W zwiastunie Su-25 pojawia się piosenka „Gruppa Krovi” („Grupa Krwi”), stworzona pierwotnie przez kultowy radziecki zespół rockowy „Kino”. Utwór nawiązuje do wydarzeń tamtej wojny.

Su-25 to łatwy w produkcji i utrzymaniu samolot szturmowy przeznaczony do bezpośredniego wsparcia sił naziemnych i zdolny do operowania z nieprzygotowanych lotnisk. Samolot Su-25 jest wyposażony w szybkostrzelne działko kalibru 30 mm, jego komputer balistyczny pozwala na dość skuteczne zrzucanie niekierowanego uzbrojenia z niskich i średnich wysokości, posiada też solidny arsenał pocisków kierowanych powietrze – ziemia.

Su-25 War Thunder
Su-25, fot. War Thunder

Pilota chroni kapsuła pancerna wykonana ze stali i tytanowego pancerza, opancerzona jest również przednia część czaszy. Samolot potrafi przetrwać nie tylko serie pocisków .50, ale w niektórych przypadkach trafienia z dział przeciwlotniczych. Podczas wojny w Afganistanie Su-25 wykonały ponad 60 000 lotów. Stracono tylko 36 samolotów i w większości przypadków pilot przeżył.

W zwiastunie wykorzystano wersję „Gruppa krovi” nagraną przez Bałtycką Orkiestrę Symfoniczną i chór w studiu Lendok specjalnie dla War Thunder. Projekt ten honoruje podwójny jubileusz twórców oryginalnej piosenki. 2022 to rok, w którym Viktor Tsoi z zespołu Kino (twórca piosenki) skończyłby 60 lat, a zespół 40 lat.

Su-25 jest obecnie w służbie w ponad 20 krajach na całym świecie, od Azerbejdżanu po Etiopię. W grze War Thunder pojawi się nie tylko oryginalna radziecka wersja pojazdu, ale także wersja eksportowa o nazwie Su-25K.

Więcej informacji na temat Su-25 i innej nowej zawartości w aktualizacji można oczywiście uzyskać na oficjalnej stronie gry.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx