Stroje Newcastle United na nowy sezon wzbudziły sporo kontrowersji

Stroje Newcastle United
Fot. Newcastle Utd

Newcastle United zaprezentował oficjalny trzeci zestaw strojów na sezon 2022/23. Ich kolor i krój wzbudził dużo kontrowersji wśród fanów angielskiego klubu.

– Newcastle United przedstawia swój oficjalny trzeci zestaw Castore 2022-23 przed nowym sezonem Premier League. Krótko po odsłonięciu swojego klasycznego czarno-białego domowego stroju na nowy sezon, klub ujawnił trzeci strój w biało-zielonych barwach. Zaprojektowano go przez brytyjską markę premium. Będzie on ubierany w meczach wyjazdowych – możemy przeczytać w oświadczeniu klubu z Premier League.

W październiku 2021 roku Newcastle United został przejęty przez fundusz inwestycyjny Public Investment Fund (PIF) z siedzibą w Arabii Saudyjskiej. Zaprezentowany trzeci zestaw strojów bardzo przypomina strój reprezentacji Arabii Saudyjskiej, co zauważył jeden z fanów klubu na Twitterze.

„Kupili Newcastle i zaczęli wprowadzać kolory swoich flag narodowych do nowego zestawu”, „Saudi Arab via Newcastle”, „Widzę tu związek z Arabią Saudyjską 🇸🇦” – to tylko niektóry z komentarzy kibiców angielskiego klubu.

twitter.com/NUFC | Stroje Newcastle United
ZOBACZ:  Piotr Rocki nie żyje. Były piłkarz miał 46 lat

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx