SSC Napoli z Pucharem Włoch! Milik jednym z bohaterów!

SSC Napoli pokonało po rzutach karnych Juventus 4:2 w finale Pucharu Włoch. Decydującego karnego strzelił Arkadiusz Milik.

W regulaminowym czasie gry Napoli bezbramkowo remisowało z Juventusem, choć w doliczonych minutach drugiej połowy Napoli mogło zdobyć zwycięską bramkę, ale fantastyczną interwencją popisał się 42-letni Gianluigi Buffon. Juventusowi nie pomógł nawet Cristiano Ronaldo, a w rzutach karnych lepsza okazała się ekipa Gennaro Gattusso (który notabene jest rówieśnikiem Buffona), gdzie decydującą jedenastkę wykorzystał Arkadiusz Milik.

Arkadiusz Milik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, tak jak w drużynie z Turynu Wojciech Szczęsny, ale Milik miał szansę pojawić się na boisku. W pierwszym składzie Napoli wyszedł natomiast Piotr Zieliński (został zmieniony w 84. minucie), dla którego był to średnio udany występ.

Polacy, którzy zdobyli Puchar Włoch:

1983 rok – Zbigniew Boniek (Juventus)
1986 – Zbigniew Boniek (AS Roma)
2018 – Wojciech Szczęsny (Juventus)
2020 – Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński (SSC Napoli)

@officialsscnapoli Instagram

SSC Napoli sięgnęło po Puchar Włoch szósty raz w swojej historii. Wcześniej ta sztuka udawała im się w latach: 1962, 1976, 1987, 2012 i 2014. Drużyną, która najwięcej razy wygrała Puchar Włoch jest Juventus – dokonał tego aż 13 razy.

Finał Pucharu Włoch: SSC Napoli – Juventus 0:0 (4:2 po rzutach karnych). Zobacz skrót meczu:

SSC Napoli – Juventus
ZOBACZ:  Piotr Zieliński strzelił gola w ostatnim meczu sezonu! Spezia - Napoli 0:3