Sprawdź nadchodzące wydarzenia Poznań

nadchodzące wydarzenia Poznań
Fot. mat. prasowy

Bez względu na to, czy Poznań będzie dla nas weekendowym przystankiem, który wypełni nasz czas wolny czy stałym miejscem do życia, znajdziemy w nim bardzo dużo angażujących atrakcji i interesujących wydarzeń!

Wydarzenia Poznań nie pozwalają na nudę! W tekście sprawdzamy co się dzieje w Poznaniu 2021.

Najciekawsze wydarzenia Poznań

Odwiedziny w stolicy Wielkopolski kojarzą się z wieloma rzeczami, ale na pewno nie z nudą. Poznań nieustannie i konsekwentnie stawia na rozwój swojej oferty kulturalnej, gastronomicznej i wielu innych. Każdy tydzień obfituje w różne wydarzenia z rozmaitych dziedzin sztuki i miejskiego życia. Koncerty, festiwale, spektakle, seanse, targi, warsztaty, wernisaże, pokazy, wystawy sztuki i inne wydarzenia – odwiedzający miasto mają do wyboru bardzo dużo atrakcji. Miasto nie lubi stać w miejscu i czuć to na każdym kroku. Odwiedzający z łatwością zauważą, że miasto filtruje nowe trendy przez własną wrażliwość i historię. W Wielkopolsce widzimy łączenie się charakteru dynamicznie rozwijającej, zachodniej części Polski i zagraniczne wpływy. Wydarzenia, które odbywają się w Poznaniu są napędzane przez kreatywne osoby i powstające dzięki nim inicjatywy: restauracje, kluby, kawiarnie, czy przestrzenie prac twórczych.

Wiele atrakcji w stolicy Wielkopolski

Zastanawiasz się co dziś w Poznaniu? Przedstawione poniżej wydarzenia, to tylko część atrakcji czekających na osoby wybierające się do Poznania. Sprawdź najnowsze wydarzenia z Poznania i odkryj kolejne atrakcje.

Część z nadchodzących wydarzeń w Poznaniu, to m.in.:

  • Mariusz Kwaśniewski na żywo vol. 25: Córy Słońca, The White Panda. Dwa koncerty i dwie rozmowy z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Na gości będzie czekać duża ilość jakościowej muzyki oraz angażujące rozmowy (wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera). W trakcie wydarzenia zaprezentują się laureaci tegorocznej edycji festiwalu FAMA – Córy Słońca, czyli Hanka Łubieńska i Marta Wołczecka. Projekt Córy Słońca jest duetem muzyczno- performatywnym, który po raz pierwszy zaprezentował się w trakcie gali wręczenia Bursztynowych Pierścieni 2020 w Szczecinie. Dodatkowo na odwiedzających będzie czekać The White Panda – zespół tworzony przez Krzysztofa Kiełpińskiego i Tomasza Czyżewskiego. Melodyjne, autorskie piosenki w surowych aranżacjach z wykorzystaniem 2 gitar akustycznych, które dodatkowo są wzbogacone efektami lub instrumentami klawiszowymi szybko wpadają w ucho, łatwo zapadają w pamięć, a często nawet zostają w sercach słuchaczy na całe życie. Będzie głośno, będzie nastrojowo. Będzie poważnie i z humorem.
ZOBACZ:  Wybieramy prezent urodzinowy dla 10-latka

Nadchodzące wydarzenia Poznań

  • Warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat będą się odbywać w środy co 2 tygodnie (wiek grupy może się zmienić w zależności od frekwencji i zapisów). Dzieci będą miały okazję rozwinięcia swoich umiejętności i talentów plastycznych. Na najmłodszych będzie czekać rysowanie i malowanie w różnych technikach oraz tworzenie prac przestrzennych. Wydarzenie jest idealną okazją do pobudzenia kreatywności u młodych odwiedzających.
  • Gitarowe Zaduszki: Marek Raduli & Witek Łukaszewski. Piękne gitarowe granie, które łączy poetykę słów Witka Łukaszewskiego z niesamowitymi brzmieniami gitar Marka Radulego (Laboratorium, ex. Budka Suflera).
  • Warsztaty rękodzieła. W trakcie warsztatów z makramy, odwiedzający nauczą się wykonywania podstawowych splotów, dzięki którym można wykonywać piękne dekoracje na ściany. Dodatkowo, w trakcie wydarzenia uczestnicy zajmą się również tworzeniem bransoletek, w których wykorzystuje się splot podstawowy i żebrowy. Uczestnicy wyjdą ze spotkania z gotową makramą, którą będzie można powiesić u siebie w domu lub obdarować nią kogoś bliskiego.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx