Sposoby na połączenie nauki z zabawą

połączenie nauki z zabawą
Fot. mat. prasowy

Studiowanie z przyjaciółmi to świetny sposób na zmotywowanie się do nauki. Studiowanie z przyjaciółmi utrzymuje Cię również na właściwym torze. Możesz grać w zaimprowizowane gry, aby spędzić czas, ale pamiętaj, aby wyznaczyć ścisłych przyjaciół, aby utrzymać grupę na torze. Jednym z najprostszych sposobów na połączenie nauki z zabawą jest zrobienie z nauki gry.

Choć może się to wydawać stratą czasu, jest to skuteczny sposób na połączenie nauki z zabawą.

Aplikacje, które łączą naukę z zabawą

Dzięki wykorzystaniu technologii, edukacja nie jest już tylko dla dorosłych. Istnieje wiele aplikacji edukacyjnych dostępnych dla dzieci, a wiele z nich zostało zaprojektowanych tak, aby zaangażować uczniów i sprawić, że nauka będzie przyjemniejsza. Aplikacje te są świetnymi narzędziami pomagającymi nauczycielom utrzymać jakość nauczania, pozwalając uczniom uczyć się w przyjemnym środowisku. Są one zaprojektowane z wkładem od pedagogów i są sprawdzone jako wspaniałe narzędzie do nauki. W przeciwieństwie do tradycyjnego oprogramowania edukacyjnego, te aplikacje nie próbują uczynić dzieci mądrzejszymi ani nie wkuwają ich faktów. Zamiast tego są zabawne i wciągające dla dzieci w każdym wieku.

Korzystając z technologii GPS, aplikacja o nazwie Starmap może pomóc dzieciom znaleźć gwiazdy w ich okolicy. Uczniowie mogą ćwiczyć swoje umiejętności przestrzenne za pomocą tej aplikacji i sprawdzić swoją wiedzę. Inną aplikacją łączącą naukę z zabawą jest Foldit, w której gracze muszą wykorzystać składanie struktur białkowych do wykonania zadań. Wysoko punktowane rozwiązania są następnie przeglądane przez naukowców i wykorzystywane do dalszych badań. Aplikacje, które łączą naukę z zabawą, powinny być łatwe do znalezienia i zbadania.

Nauka z przyjaciółmi

Studiowanie z przyjaciółmi ma wiele korzyści. Na początek będziesz mógł uniknąć prokrastynacji, wykonując zadania w grupie, a nie indywidualnie. Praca w grupie pomaga również rozwijać umiejętności komunikacyjne, ustalać priorytety pracy i przyjmować różne pomysły. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do lepszych wyników w nauce. Ponadto, studiowanie z przyjaciółmi może być świetną zabawą. Oto osiem sposobów na to, jak nauka z przyjaciółmi może zwiększyć Twoją naukę i przyjemność.

ZOBACZ:  Pomaganie Jest Trendy. Zatrzymają wirusa w szpitalach?

Niezależnie od tego, czy uczysz się sam, czy z przyjacielem, rozważ stworzenie harmonogramu nauki, który będzie zabawny dla was obu. Spróbujcie rozwiązywać quizy, szukać skarbów lub zagrać w grę o tematyce związanej z nauką Prawda czy Śmiech, w której gracze muszą odpowiedzieć na podchwytliwe pytania i wykonać zadanie. Studiowanie z przyjaciółmi jest bardziej efektywne, gdy planujecie połączyć naukę z zabawą. Pamiętaj, aby w swoim planie zajęć uwzględnić również przerwę.

Korzystanie z funkcji Leaderboard

Wykorzystanie funkcji Leaderboard do połączenia nauczania i uczenia się może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na motywację ucznia. Podczas gdy tablice liderów są bardzo skuteczne w promowaniu współzawodnictwa i współpracy między uczniami, ich negatywny wpływ na motywację do nauki uczniów o niskich pozycjach może sprawić, że będą oni mniej skłonni do korzystania z nich w przyszłości. Badanie w dziedzinie uczenia się online podkreśliło pozytywny wpływ stosowania tablicy liderów w ustawieniach edukacyjnych. Badacze stwierdzili, że osoby, które miały do czynienia z tablicami liderów, uznały je za mniej zagrażające i bardziej motywujące niż inne mechanizmy gry. Fajnym sposobem jest również połączenie tego z językiem polskim i na przykład pisanie przykładów części mowy.

W środowisku edukacyjnym kluczowe znaczenie ma stworzenie mikroladera, który łączy w sobie wszystkie elementy środowiska edukacyjnego. Dzięki temu uczestnicy mogą ćwiczyć umiejętności i wiedzę w obszarach, z którymi czują się komfortowo. Dodatkowo, zróżnicowanie leaderboardów zachęca uczestników do cięższej pracy nad zwiększeniem swoich wyników. To maksymalizuje sukces, jednocześnie minimalizując poczucie deprywacji. W tym artykule przedstawimy, jak wykorzystać funkcję Leaderboard do połączenia nauki i zabawy w środowisku edukacyjnym.

Naturalne uczenie się vs. metodyczne uczenie się

Debata na temat tego, jak uczyć dzieci, nie jest tak prosta, jak naturalne i metodyczne uczenie się. Dzieci uczą się w sposób naturalny, kiedy się bawią i angażują w sensowne działania. Badania wykazują, że dzieci chętniej uczą się, gdy dorośli ułatwiają im naukę i udzielają informacji zwrotnych, a także, że uczą się skuteczniej, gdy przejmują inicjatywę w odkrywaniu. Ale jak zachęcić dzieci do tego typu nauki? I czy możemy wykorzystać zabawę w nauczaniu matematyki?

ZOBACZ:  7. odcinek Warsaw Shore: Trzech muszkieterów jedzie na podryw!

Wykorzystanie elementów grywalizacji

Wykorzystanie elementów grywalizacji w materiałach edukacyjnych może pomóc uczniom rozwinąć cechy, które sprawiają, że gracze gier wideo odnoszą sukcesy. Gry zawierają elementy mistrzostwa i rywalizacji, które mogą pomóc uczniom rozwinąć silną wolę sukcesu. Uczniowie mogą odtworzyć to samo uczucie dzięki odblokowywanej zawartości i tablicom liderów. Wykorzystanie tej taktyki może sprawić, że nauka będzie przyjemniejsza i bardziej angażująca dla uczniów. Poniżej wymieniono kilka przykładów. W świecie gier wideo jest ponad 500 milionów użytkowników. Możesz rywalizować na przykład w poprawnej polszczyźnie. Na stronie https://dobrzepisac.pl/jak-piszemy/ możesz sprawdzić kto ma rację.

Projektowanie systemów można podzielić na hedoniczne i utylitarne. Systemy utylitarne podkreślają użyteczność, podczas gdy systemy hedoniczne skupiają się na przyjemności. Gamifikacja ma na celu motywowanie uczących się do osiągania celów edukacyjnych i działa jako instrument hedoniczny. Celem badania było zbadanie interakcji pomiędzy hedonicznymi i utylitarnymi czynnikami motywacyjnymi w środowisku nauczania. Wstępne wyniki pokazują, że elementy gamifikacji mogą być przydatne dla obu typów motywacji.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx