Przejdź do treści

Spike Lee w związku ze śmiercią George’a Floyda opublikował w sieci krótki film o brutalności policji

Spike Lee George Floyd
Spike Lee, fot. GQ YouTube

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Spike Lee, filmowy reżyser znany z takich produkcji jak „Plan doskonały” czy „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”, opublikował na Twitterze krótki film film dotyczący brutalności policji w USA.

Opublikowany przez niego materiał wideo o tytule „3 Brothers-Radio Raheem, Eric Garner And George Floyd” zawiera z fragmenty scen z brutalnych aresztowań przez policję George’a Floyda i Erica Garnera. Zakończyły się one ich śmiercią, oraz fragment filmu „Rób, co należy” w jego reżyserii z 1989 roku.

Film pierwotnie zadebiutował w telewizji CNN. W rozmowie ze znanym dziennikarzem Donem Lemonem, Lee stwierdził: „Widzimy to raz po raz. Na tym polega budowanie tego kraju. Zabijanie czarnych”.

Spike Lee i George Floyd

George Floyd, czarnoskóry obywatel USA, zmarł 25 maja br. po tym, jak biały policjant z Minneapolis, Derek Chauvin, klęczał na szyi Floyda przez co najmniej siedem minut, podczas gdy ten był zakuty w kajdanki, wołał o pomoc i krzyczał, że nie może oddychać. Miał 46 lat. Po tym zajściu Derek Chauvin został zwolniony ze służby, aresztowany i oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci.

Spike Lee – krótki film o brutalności policji:

https://twitter.com/SpikeLeeJoint/status/1267269978320826368?ref_src=twsrc%5Etfw
@spikeleejoint Twitter
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx